We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye İttifakı'nın tam zamanı

1 4 1
26.09.2021

12 Ağustos tarihinde "Acilen Türkiye İttifakı kurulmalıdır!" başlıktaki yazımda, Türkiye'ye yönelik ABD ve Batı kaynaklı tehditlerin arttığını, önümüzdeki dönem bu tehditlerinin daha çok artacağını belirtmiştim.

Tüm bu tehditlere karşı en büyük çözümün ise; Türkiye İttifakı ile çözüleceğini özellikle yazmıştım.

Daha önceki yazımlarımda bahsettiğim gibi AK Parti'nin kaderiyle Türkiye'nin kaderi, Türkiye'nin kaderiyle Cumhur İttifakı'nın kaderinin bir olduğunu belirtmiştim.

Ancak şuan AK Parti'nin de,Cumhur İttifakı'nın da, ülkemizin kaderide Türkiye İttifakı'na bağlı olduğu bir dönemdeyiz.

Türkiye'de ayakları vatan topraklarına basan tüm siyasilerin,aydınların,yazar çizerlerin yani tüm vatanseverlerin en önemli gündem maddesi Türkiye İttifakı olmalıdır. Türkiye İttifakı'nı ne yapıp edip Türkiye'nin en önemli gündem maddesi yapmak zorundayız. Çünkü; Türkiye'ye yönelik çok büyük tehditler söz konusudur.

Burada önemle arz etmem gerekir ki; bahsetmiş olduğum saldırılar, sadece Doğu Akdeniz, Libya,Suriye Kuzeyi vb. dış kaynaklı tehditler değildir. Bu ve benzeri cephelerde başarılar kazanıldığı gibi meydana gelen gelişmeleri ve Türkiye'nin başarılarını herkesten önce bizler sütunlarımızda yer verip, bizler işledik. Zaten bu cephelerde mehmetçiğimiz arslanlar gibi mücadele etmektedir.

Fakat Türkiye'nin bu cephelerdeki başarılarını, ve savunma sanayindeki gelişmeleri bizlerin gördüğü gibi düşmanda görmektedir. Bu nedenle Türkiye'nin düşmanları , dışarıdan askeri anlamda Türkiye'nin boyun eğdirilemeyeceğini görmüş ve bunun sonucunda saldırılarında farklı tarz , yöntemlerini devreye sokmuştur.

ABD ve Batılı ülkeler Türkiye'de iç cepheyi hedefe koymuştur. Dış politika ve askeri anlamda diz çöktürülemeyen Türkiye'yi içeriden bölmeye çalışılmaktadır. Açıkçası Türkiye'de kaos ve kargaşa ortamı yaratılmak istenmektedir.

Kaos ve kargaşa ortamına karşı Türkiye'nin mehmetçikle beraber en önemli doğal savunma güçleri; yerel kanaat önderleri ve basındır. Fakat bu savunma mekanizmalarımız yalnızlaştırılıp kendi kaderleri ile baş başa bırakılmıştır.

Öncelikle sosyal medya ve siyasi tartışmalara baktığımızda iç cephenin büyük bir ayrışma içerisinde olduğunu görüyoruz.

Düşman bir taraftan dışarıdan cepheler açarak ülkemize saldırırken diğer taraftan kaleyi içeriden fethetme planını uygulamış , insanlarımızı birbirine düşman etme gayreti içerisine girmiştir.

İşsizlik vb.........

© Ulusal Kanal


Get it on Google Play