We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni yıldan beklediklerimiz -1-

5 0 11
16.01.2019

ATASÖZÜ

Aç üstüne dokuz yorgan örtmüşler, yine uyuyamamış...

Gelen her yeni yıldan beklentilerimiz var. 2019 "Umut Yılı" olsun. İnsanların iyimserlikten çok umutlu oldukları bir yıl olsun. Evet, umutsuz yaşanmaz ve insanın umudu olmadan hedefine ulaşması da imkânsızdır. Bu yüzden bize “ümidinizi kesmeyin” diye buyrulur.

2019 "Sağlık Yılı" olsun. İnsanların daha sağlıklı oldukları, hastalıklardan kurtuldukları bir yıl olsun. Bu yılda insanlar daha çok hareket ettikleri, sigara ve alkolden uzak durdukları, içenlerin bıraktıkları, dengeli ve düzenli beslendikleri, fazla kilolarını verdikleri, stres ve kaygıdan uzak durdukları, kaliteli uyku uyudukları, bol su içtikleri bir yıl olsun. Hastalıklara daha az insan yakalansın ve hasta olanların da Şafi-yi Hakiki’den şifa buldukları bir yıl olsun.

2019 "Samimiyet Yılı" olsun. İnsanların daha samimi oldukları, hiçbir çıkar beklemeden birbirlerini sevdikleri ve birbirlerine iyilik yaptıkları bir yıl olsun. Geçen sene bir öğrencim ameliyat oldu. Onun okuldan en yakın arkadaşıyla hastaneye ziyaretine giderken, arkadaşı şöyle dedi. “Hocam ben hasta olduğumda o da beni ziyarete gelmesin, bakın neler yaparım.”

Ben de dedim ki: “Sen karşılık beklediğin için mi arkadaşının ziyaretine gidiyorsun?”

Bana cevaben “Tabii Hocam, her şey karşılıklı bu hayatta” dedi.

Ben de bunun doğru........

© Türkiye