We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İhanete destek verenle, karşı mücadele eden anaların farkını anlayın

17 35 0
19.09.2019

CHP’yi, terör örgütü PKK’nın duyu organı haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu, 26 gün sonra evlatları CHP’nin can yoldaşı HDP aracılığıyla terör örgütü PKK’ya kaçırılmış analar hakkında konuşma zahmetinde bulundu. Ama bu konuyu da sulandırarak konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, “‘Cumartesi Anneleri’ ve ‘Diyarbakır Anneleri’ diye bir ayrım yapıldığını ifade ederek “Anne annedir. Anne çocuğunu istiyor. Diyarbakır’daki anne de haklıdır, Cumartesi Annesi de haklıdır. İkisi de çocuklarını istiyorlar. Anneler arasında ayrım yapmak, bir grup anneyi ötekileştirip, bir grup anneyi kucaklamak doğru değildir. Hepsini kucaklayacağız.” diyor.

Yine elmaları, armutları birbirine karıştırma kurnazlığı yapıyor. “Cumartesi Anneleri” devleti hedef alan, terör örgütleri elinde oyuncak olmuş, çocuklarının terör örgütü PKK’ya katılmasından rahatsız olmayan bir oluşum iken, Diyarbakır anneleri, HDP ve PKK’ya “Namussuzlar, şerefsizler” diye seslenenlerden oluşuyor. “Cumartesi Anneleri”nin eylemlerini terör örgütü PKK ve yaltakçısı HDP her zaman desteklerken, Diyarbakır annelerine yönelik hakaretler etmektedirler. Kandil’deki teröristbaşlarından Mustafa Karasu isimli alçağın “Bazı HDP’lilerin ‘Bu aileleri anlıyoruz ama gerillaya gitmelerinin bizimle alâkası yok’ demesi yanlıştır. Bu ailelerin anlaşılacak bir yanı yoktur. “ sözü bile, her şeyi anlaşılır kılmaktadır.

Mesela “Cumartesi Anneleri” eylemine katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, niçin Diyarbakır’daki annelerin eylemine katılmıyor? Mesela “Cumartesi Anneleri” eylemine katılan CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu, niçin........

© Türkgün