We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni bir sahte reform gösterisi

5 7 1
04.03.2021

4 Mart 2021 Perşembe

Erdoğan birçok uluslararası sözleşmede, yasa ve anayasa metinlerinde olan maddeleri bu kez de sanki çok yeni bir şey açıklıyormuş gibi “İnsan Hakları Eylem Planı” diye açıkladı ve “bunları 2 yıl içinde hayata geçireceğiz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarında “Dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebepler temelinde hiçbir ayrımcılık söz konusu olmaksızın herkes hukuk önünde eşittir” belirlemesi de, “hiç kimsenin eleştiri veya düşünce açıklaması nedeniyle özgürlüğünden yoksun bırakılamayacağı da” var…

Erdoğan’ın söylediklerini dikkate alırsak, “19 yıllık iktidarımızda hukuk devleti olamadık ama bundan sonra, hem de öyle uzun bir sürede değil, iki yıl içinde tam bir hukuk devleti olacağız” diyor. Peki “bugüne kadar bunları niye yapmadın, 19 yıldır elini kolunu tutan mı vardı” diye sorsak, eminim Erdoğan “CeHaPe” zihniyetinden başlar işi FETÖ’ye kadar getirir, sonra da uzun uzun “yerli ve milli olmayan muhalefetin ve dış mihrakların” kendilerini nasıl engellediklerini anlatır, kendi partisi AKP şu anda ülkenin en statükocu ve en vesayetçi partisi olsa da “vesayet vurgusu” yapmadan durmazdı!

Böyle olduğu için de iktidara en yakın çevreler hariç (ki onlar bile kendi içlerinde eminim tartışıyordur) hiç kimse bu açıklamaları inandırıcı ve samimi bulmadı!

Çünkü Erdoğan ve AKP ne zaman reform dese 2010 ve 2017 referandumları örneklerinden olduğu gibi arkasından kendi iktidarını güçlendirici yasalar devreye giriyor, “güzel........

© Tele1


Get it on Google Play