We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Talimatlı krediyle medya düzeni

353 162 0
07.06.2021

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in “Biz hepimiz aileyiz, her suçta beraberiz” ifadesi, mayıs başından bugüne dek yayımladığı dokuz videonun özeti oldu.

Peker, her hafta çıkar ortaklıklarıyla iç içe girmiş siyaset, ticaret, mafya ve medya ilişkilerinde ayrı sayfalar açtı. Kimi eskiydi bu sayfaların ama açan Peker olduğu için önemi fazlaydı.

Onun ifşaatını her pazar bekleyen milyonlarca kişinin halinde umutsuz bir yan da var. Hep daha heyecanlısını bekleye bekleye kanıksamak. Peker'in anlattığı yolsuzluk ve kriminal olayları denetlemesi, iddia ettiği suçları soruşturması gereken kurumlar hareketsiz. “Başı derde sokmadan” seyretmek ise konforlu. Bu döngü kırılmadıkça şikayet edilen hiçbir şey değişemez.

YİNE Mİ TİCARİ SIR

Peker'in son videoda anlattığı Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na geçişi, üç yıl önceki tartışmayı yeniden alevlendirdi. Peker'e göre 750, Oda TV'ye göre 700, t24'e göre 675 milyon dolar olan kredi tutarının 2 yıl ödemesiz 10 yıllık olduğu yazılmıştı. Bu krediyle ilgili olarak geri ödeme yapılıp yapılmadığı sorusu günceldir ve önemlidir. Çünkü o operasyon, gazeteciliğin “taammüden öldürülmesiydi” gibiydi.

CHP'li Ali Haydar Hakverdi, konuya ilişkin sorusunu banka yönetiminin “sır” diye yanıtladığını dün açıkladı. Diğer yandan Peker, kamu bankası olduğunu söylese de Ziraat Bankası'nın hisseleri epeydir Hazine'de değil, Türkiye........

© Sözcü


Get it on Google Play