We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

PTT’nin yemek işi Albayrak-Altunsoy şirketine

229 312 71
13.08.2021

Canlar alan, hayatı, doğayı alt üst eden afetler ile sarsıcı toplumsal olayları aynı zaman dilimi içinde yaşıyoruz. Yangınlar, seller, iktidarın siyasi pazarlıkla “yol verdiği” kontrolsüz göçmen akını; güvenlik başta olmak üzere üzeremize ağır sorunlar boca ediyor. Ülkemizin bir dönüm noktasının eşiğine geldiğini hissederken geleceğe dair iyimser olmak için her zamankinden daha fazla çaba harcıyoruz.

Daha da büyüyeceği anlaşılan göçmen sorununa yönelik meşru tepkinin yönelmesi gereken tek muhatap, bu soruna yol açan iktidardır. Onun felaketler üreten dış politikasıdır. Ama medyada bu düşünceyi ifade etmenin dahi çelik gibi sinirlere sahip olmayı gerektirdiği bir dönemden geçiyoruz. İktidara gücü yetmeyenin, ya da bunu görmeyenin, görmek istemeyenin; öfkesini güçsüz konumdaki göçmenlerden çıkarması, en “kolay” yol çünkü. Hedefini şaşırmış bu öfkenin siyasi olarak kötüye kullanılması da hiç zor olmasa gerek.

Yer yer düzensiz bir göçten çok, planlı bir sevkiyat gibi görünen bu kontrolsüz trafik durmadıkça ve gelenlerle ilgili tedbir almadıkça bizi daha zor günlerin beklediği görülüyor.

İHALE DÜNYASI

Fakat öyle bir saha ve........

© Sözcü


Get it on Google Play