We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beyninize köpük banyosu yaptırmaya ne dersiniz?

6 0 0
24.02.2021

Motivasyonunuzu mu kaybettiniz? Soğuk ve karanlık günler bir yana pandemi sürecinin etkileri ağır mı geliyor size? Belki de beyninizi şımartmanızın ve ona bir köpük banyosu yaptırmanızın vakti gelmiştir. Ne dersiniz?

Uzun yıllardır hayatımda önemli bir yer tutuyor.

Haftanın en az dört günü sistemli, tempolu, sürekli spor yapıyorum. Yaptıklarımı, yapabildiklerimi, bazan da beceriksizliklerimi sosyal medyadan paylaşıyorum. En başlarda spor hocamı tanıtmaktı amaç. Ama kısa sürede bu amaç anlamsızlaştı, paylaşımlarım tepki almaya, tepkiler beni düşündürmeye hatta eğlendirmeye, keyif vermeye başladı.

Kimi “kendimi neden bu kadar zorladığımı” soruyordu. “Neden?” diyorlardı, “Nedir bu hayattan alamadığın, nasıl bir hırstır bu?” Ben ise bir zorlama hissetmiyordum. Tabi ki gelişmek adına her seferinde belki bir tık öteye, bir minik bebek adımı ileri gidiyordum ama öyle aşırı zorlayıcı bir şekilde değil. Tatlı tatlı ilerliyordum... Ancak zaman içinde, o minik bebek adımları daha önce spor yapmamışlara zorlayıcı görünecek hale gelmişti. Derken “Bu hareketi bizden önce Dalia denedi mi?” diyen öğrencileri olmuştu spor hocamın, tıpkı “Dalia’nın yaptığı bu hareketi ben kaç seansta yapabilirim” diyerek ders alıp almamaya karar vermeye çalışan öğrenci adayları olduğu gibi. Hayatta nerede........

© Şalom


Get it on Google Play