Udvadesetom kolu katarskeEXPO Stars Leaguezabilježenoje pettrijumfa, dok sujučer Al Gharafa i Umm Salal podijelili bodove golovima Ferjani Sassija, odnosnoKenji Gorrea u 3. minutu sudijske nadoknade.Domaćini su ostvarili dvije, a gosti tripobjede. Postignut je21 gol, odnosno3.5 po utakmici.Najveći broj njih, ukupno šest,realizovan je na meču igranom na stadionu Saoud bin Abdulrahman u Al Wakrahizmeđu domaće Al WakrahigostujućegAl Arabija,gdje je krajnji ishod bio 2:4.U pobjedničkom timu najviše se istakao reprezentativac Sirije Omar Al Somahkoji je dva puta pogađao, te je trenutno peti strijelac lige sa 14 golova.

Derbi kola

U derbiju kola koji je igran na stadionu Abdullah bin Khalifasastale su se dvije ponajbolje i najtrofejnije ekipekatarskog šampionata, dakle domaći Al Duhaili lider na tabeli EXPO Stars League, timAl Sadda.

Domaći su poveli u 40. minutu nakon brze kontre i centaršuta sa desne strane, a izvanredan gol djelo jekapitena ekipe i reprezentativca Katara Al Moez Alija. Na izjednačenje se nije čekalo dugo, u drugom minutu sudijske nadoknade poravnao je najbolji strijelac lige Akram Afif. U nastavku, tačnije u 57. minutu, na asistenciju Al Moez Alija, kenijski napadač i trenutno najbolji strijelac Al DuhailaMichael Olungaponovo dovodi svoj tim u vodstvo. Isti igrač je u 62. minutu asistirao Sultan Al Brakeu za konačan ishod ovog meča, 3:1.

Strijelci

Trenutno vodeći strijelac lige je novi kapiten reprezentacije Katara Akram Afif iz Al Saddasa 23 gola. Prate ga kapiten Al Gharafe,Alžirac Yacine Brahimisa 18, kao i brazilski napadač Róger Guedes iz Al Rayyana sa 17. Na četvrtom mjestu je Alžirac Mohamed Benyettou iz ekipe Al Wakrahsa15koji je u ovom kolu postigao dva pogotka u porazu njegove ekipe od Al Arabija.

Tabela

Lider na tabeli EXPO Stars League sa ukupno 43 boda je ekipa Al Saddakoja ima skor od trinaest pobjeda, četiri remija i dvaporaza.Na drugojpoziciji jeAl Gharafasa 41, dok je trećiAl Rayyan sa 38 bodova nakon trijumfa nad ekipom Muaither.ČetvrtajeAl Wakrah sa 37, dok peto mjesto zauzimaAl Arabisa 26 bodova.Uzoni ispadanja su i daljeAl Markhiyasa 11, Muaithersa 14, te Qatar SC sa 19 bodova za kojeg od 2021. godine nastupa legendarni španski fudbaler Javi Martínez.

Al Rayyan - Muaither 1:0

Sve utakmice katarskog šampionata prenose svjetski poznati beIN Sports i Alkass Sports Channels. Obje TV kuće su iz Katara sa glavnim sjedištem u Dohi.