We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Neler Oluyor?

2 1 0
10.06.2021

Op. Dr. Ünzile Girişgin

Dünya siyasetini, teolojik tarihi, ülkemizdeki yönetim erklerini takip eden stratejist, ilim ve bilim ehli dünya ve yaşadığımız coğrafyanın önemli bir süreçten geçtiğinin farkında. Peki, bu insanlar içine düştüğümüz durumun ciddiyetini anlatmak ister iseler karşılarında muhatap bilinçli bir toplum bulabilirler mi acaba?

Öncelikle salgınla moral ve motivasyonu bozulan insanlarımızın hızla toparlanması lazım. Doğa ile hızla buluşma, bağışıklık sistemini güçlendirme, hepimize iyi gelen sabırlı, çalışkan, sağduyulu bilge insanlarla bir araya gelebilme, faydalı olmaya çabalayan bilge kişileri takip ederek ruh ve beden sağlığımızı hızla düzeltmeliyiz.

Tüm dünya’ da ekonomik sıkıntı ve kaos var iken, siyasi çalkantılar ve sokak olayları tırmandırılmakta, ülkeler arası fitneler hortlatılırken Türkiye’de bundan nasipsiz bırakılmayacaktır.

2021 ve 2026 yılları arasını hem biyolojik hem astrolojik hem siyasi hem de dini boyutları ile güzelce analiz etmek, milletimizi psikolojik yönden güçlü ve sağlıklı tutmak zorundayız. Beyin ve ruh sağlığı iyi değilse beden hastalıklarla mücadele edemez.

Zengin iyice zengin olurken, yerli esnafımız fakirleşti. Kimse kimseye de borç vermez. Bunu ben bizzat kendim yaşadım; çok iyi biliyorum. Borç verme ya da bir borçlunun borcunu kapama hasletimiz zayıfladı. Evet hemen herkes maddi sıkıntı yaşamaya başladı. Çünkü israf ve bereketsizlik vardı. Özellikle 20 yaş altı gençler rahata çok alışkınlar. Özgürlük........

© Mir'at Haber


Get it on Google Play