AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yaptığı açıklamada, “ Rusya’nın yaptığı terördür” demiş. Bu değerlendirmenin doğru ya da yanlış olması Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının sebep olduğu tahribatı hafifletmiyor. Bunun da ötesinde Rusya bana göre Ukrayna’da işgallerini sürdürüyor ve işgal ettiği yerleri de Rusya’ya kattığını; Rusya’nın bir parçası haline getirdiğini de dünyanın gözünün içine baka baka ilan ediyor. Peki Rusya, Ukrayna’da işgal hareketini sürdürdüğünü ilan ediyor da dünyadan nasıl bir tepki geliyor? Söz gelimi AB ülkeleri, bu işgali durduracak bir adım atıyorlar mı? Bunun da ötesinde ABD, nasıl bir tavır sergiliyor? Yani günümüz dünyasında Rusya’nın işgal eylemini engellemek için kınama açıklamaları dışında bir hareket var mı? Hemen belirteyim ki, hiçbir eylem söz konusu değil. Rusya’nın işgal hareketi sadece seyrediliyor. Bu arada bazı devletler Rusya’yı terörist olarak ilan ediyorlar ama aynı devletler, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına, katliamlarına bu tepkiyi de vermiyorlar. Adeta İsrail’i, sessizlikleri ile cesaretlendiriyorlar: Hemen belirteyim ki, İsrail’e yönelik ABD, AB ve uluslararası bir örgüt olarak NATO’dan ciddi bir tepki beklemiyorum. Çünkü beklemenin kendimi kandırmak olacağını biliyorum. Yıllardan beri dünyada yaşananlarla ilgilenmem beni bu noktaya getiriyor.

Bu noktada mademki Rusya’nın yaptığı terördür, AB bu terör karşısında ne yapıyor? Nasıl bir tavır sergiliyor? Terörü engelleyecek ciddi hiçbir adım atmıyorlar. Kaldı ki, özellikle bölgemizde terör eylemcilerini ve teröristleri ABD, AB, Rusya gibi ülkelerin desteklediği ortada iken olaylara başka türlü bakmak mümkün değil. Söz gelimi bazı AB ülkeleri kendi elleri ile oluşturup meydana sürdükleri ve her türlü desteği verdikleri, vermeyi sürdürdükleri DEAŞ’ı terör örgütü olarak ilan ederlerken PKK/YPG’den terörist olarak söz etmiyorlar. Belki de bu örgütlere terörist demelerinin inandırıcılıklarını yetirmelerine sebep olacağını düşürüyor olabilirler. Çünkü bölgemizdeki terör örgütlerine verdikleri desteği izah ederken DEAŞ terör örgütü ile mücadelede birlikteliği olarak ilan ediyorlar. Kısacası, terör ile iş birliklerini gizlemede kullanıyorlar DEAŞ’ı.

Bu noktada son günlerin gündeme gelen Fransız firması Lafarge’ın terör örgütleri ile iş birliği vesilesiyle şirket hakkında hazırlanan iddianamede terör örgütü olarak DEAŞ’tan söz edilirken PKK/YPG’nin adının geçmiyor olması PKK/YPG’nin aklanması anlamına gelmez mi?

Kısacası artık özellikle İslam dünyasının terör örgütlerinin Haçlı/Siyonist ittifakının bir ürünü olduğu, bölgemizi işgallerinde bu örgütleri maşa olarak kullandıklarının gizli bir tarafı kalmadı. Sadece dışa bağımlı yönetimlerin söz konusu terör iş birlikçiliğini görmezden gelmelerinden ibaret.

Özellikle Türkiye olarak bizlerin çevremizdeki olayları doğru değerlendirme mecburiyetimiz var. Çünkü hâlâ Rusya’nın işgallerini terör olarak nitelendirip işgali görmezden gelenler ile AB içinde birlikte olma gayretinin anlamsızlığını görüp yeni bir dış politika oluşturmamız gerekiyor. Bunun da ötesinde Haçlı-Siyonist ittifakının karşısında yeni bir güç merkezi, yani İslam ittifakı sağlanmadığı sürece teröristlerle iş birliği yapmayı kendilerinde hak olarak görenler, bir işgalciyi bu yönü ile değerlendirmek yerine yapılan işin terör olduğunu söylemekle yetineceklerdir.

Böylesine cinayetlerin, hatta işgallerin arttığı bir dönemde bir işgalci ile işgal edilen ülke arasında buğday ihracatının sağlanmasına arabuluculuk yapmak, dünya lideri olmak anlamına gelmez. Olsa olsa iç politikada malzeme olarak kullanmak olur. Bunun da ötesinde BM’nin dünya üzerinde savaşları önlemek için kurulduğu iddiaları ile kendimizi kandırmayı sürdürmüş oluruz. Çünkü BM’nin savaşlara müdahale etmek kabiliyeti yoktur, çünkü bu örgüt 5 sömürgeci ülkenin yeryüzündeki işgal ve cinayetlerine uluslararası bir kılıf oluşturmak için kurulmuştur. Sonuç olarak diyebiliriz; yeryüzünde İslam adaletinin hâkim olması, haksızlıkların son bulması için rahmetli Erbakan Hocamın 50 yıl boyunca anlatmaya çalıştığı İslam Birliği’nin en kısa zamanda kurulması gerekiyor.

QOSHE - Rusya Terörist mi, İşgalci mi? - Abdülkadir Özkan
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Rusya Terörist mi, İşgalci mi?

1 0 1
21.10.2022

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yaptığı açıklamada, “ Rusya’nın yaptığı terördür” demiş. Bu değerlendirmenin doğru ya da yanlış olması Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının sebep olduğu tahribatı hafifletmiyor. Bunun da ötesinde Rusya bana göre Ukrayna’da işgallerini sürdürüyor ve işgal ettiği yerleri de Rusya’ya kattığını; Rusya’nın bir parçası haline getirdiğini de dünyanın gözünün içine baka baka ilan ediyor. Peki Rusya, Ukrayna’da işgal hareketini sürdürdüğünü ilan ediyor da dünyadan nasıl bir tepki geliyor? Söz gelimi AB ülkeleri, bu işgali durduracak bir adım atıyorlar mı? Bunun da ötesinde ABD, nasıl bir tavır sergiliyor? Yani günümüz dünyasında Rusya’nın işgal eylemini engellemek için kınama açıklamaları dışında bir hareket var mı? Hemen belirteyim ki, hiçbir eylem söz konusu değil. Rusya’nın işgal hareketi sadece seyrediliyor. Bu arada bazı devletler Rusya’yı terörist olarak ilan ediyorlar ama aynı devletler, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına, katliamlarına bu tepkiyi de vermiyorlar. Adeta İsrail’i, sessizlikleri ile cesaretlendiriyorlar: Hemen belirteyim ki, İsrail’e yönelik ABD, AB ve uluslararası bir örgüt olarak NATO’dan ciddi bir tepki beklemiyorum. Çünkü beklemenin kendimi kandırmak olacağını biliyorum. Yıllardan beri dünyada yaşananlarla ilgilenmem beni bu noktaya........

© Milli Gazete


Get it on Google Play