We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Müslüman Gençlere!

106 0 0
17.01.2019

İlim sahibi ol ama unutma! Şahsiyet yoksa ilim fayda etmez. Bilgi sahibi ol ama unutma! Bilinç/şuur yoksa bilgi fayda etmez. Tebliğden vazgeçme, ama unutma! Temsil yoksa tebliğ fayda etmez. Dava sahibi ol, ama unutma! Yaşantı yoksa dava da fayda etmez.

Her alanda örnek ol! Bil ki, ahlakımızla, yaşantımızla ve örnekliğimizle kalplerine tesir edemediğimiz bir halkın, fikirlerimizle zihinlerine, partilerimizle yönetimlerine, sözlerimizle davranışlarına, hâlimizle hayatlarına tesir edemeyiz...

Hayatını namazınla düzene koy. Namazında bir düzen ve disiplin yoksa İslami çalışmalarında da düzen ve disiplin olmaz. Namazında huşu yoksa sürekli bir İslami faaliyet içinde bile olsan aradığın o iç huzuru yakalayamazsın. Unutma! Namazın hayatına etki etmiyorsa, hiçbir İslami faaliyet sana etki etmez.

Davada da, hayatta da başarılı olmak istiyorsan önce ana-babanın duasını al. Dışarıda başkalarına gösterdiğin nezaketi evde eşinden esirgeme. Dünyayı kurtarmaya koşarken kendi çocuklarını unutma. İslam’ı başkasına anlatırken kendin yaşamayı ihmal etme.

Her işinde ihlâslı ol! Unutma! Yaptığın iş ne kadar büyük ve yorucu olursa olsun ihlâs yoksa boşa yorulursun. İstikrarlı ol!........

© Milli Gazete