We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Batı batıyor

34 28 28
01.08.2022

Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Baerbock’a açık ve net konuştu. ‘Türkiye ile Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasındaki arabu luculuk rolündeki tarafsızlığınızı kaybettiniz’ dedi.

AİHM kararlarının uygulanmasını ve Osman Kavala'nın serbest bırakılması gerektiğini söyleyen Baerbock'a da; "Niye Kavala konusunu gündeme getiriyorsunuz. Çünkü Kavala'yı fonluyorsunuz" diyerek meseleyi kapattı.

Çavuşoğlu’nun yeri geldiğinde açık, anlaşılır ve net ifadelerle ülkemizin menfaatlerini savunmasını takdirle karşılıyorum.

Ancak Baerbock vazgeçmedi ve CHP, İYİ Parti ve HDP heyetleriyle ayrı ayrı birer görüşme gerçekleştirdi. Tahmin ettiğiniz üzere bu görüşmelere basına kapalı yapıldı.

Oysa Avrupa, ABD’nin kuklaları haline gelen basiretsiz ve beceriksiz yöneticileri yüzünden zor günler yaşıyor.

Bakınız Rusya, Avrupa'ya tedarik sağlamak için her türlü çabayı göstermişti. ABD'nin emperyal politikalarına itaat eden Avrupa hükümetleri ise kendi halklarına zarar vermeyi tercih etti.

Enerji krizi, yüksek faturalar ve buna bağlı olarak artan gıda fiyatları hiç kuşkusuz ABD ve NATO'nun Rusya'ya karşı savaş planlarının bir sonucudur.

Bu kış yaklaşık 500 milyon Avrupa Birliği vatandaşı, Rusya'nın gaz kıtlığı........

© Milat


Get it on Google Play