We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​İçene HDP Kaçmış CHP

1 0 0
29.08.2021

Dünya Afganistan’da yeni bir gerçeklikle karşı karşıya. ABD ve müttefiklerine çekilme için verilen sürenin dolmasının hemen ardından Afganistan’da yeni bir hükümetin kurulması bekleniyor. Hükümetin kurulması ise Taliban’ın yerel unsurlarla ne kadar uzlaştığını gösterecek. Afganistan’ın bir iç savaşa sürüklenip sürüklenmeyeceğinin ilk testi hükümetin dizaynıyla ortaya çıkacak.

Enkaz devraldık sözü 80’lerin Türkiye’sinde, yeni hükümete gelen parti liderlerinin ağzından sık sık duymuşsunuzdur. Taliban, ABD destekli Gani’den resmen enkaz devraldı. Yeni kurulacak hükümetin ilk işi bu enkazı kaldırmak olacaktır.

Enkazın kaldırılarak, Afganistanlıların hayatlarını kolaylaştırmak yerine, Taliban’ın ideolojisini sorgulayarak kontrollü kaosun derinleşmesine el ovuşturan o kadar çok kaos tüccarı var ki….

Avrupa bile, bundan böyle Talibanla ilişki kurmakta beis görmezken, kırmızı çizgileri olarak insan haklarının korunması, insani yardımlara erişimin garantisi, terörle mücadele ve göçün etkin yönetimini kendisine yol haritası olarak belirlerken bizim muhalefetin, zinhar Taliban’la ilişki kurmayın şeklindeki yaklaşımlarını emperyalizmin sözcülüğünden başka bir şey olmadığını çok iyi biliyoruz.

CHP ve emperyalizm kelimelerini yan yana kullanınca birileri kökleri milli mücadeleye dayanan bir partinin emperyalizmle ilişkisi olmayacağını çemşiriyorlar.

CHP’nin yerel seçimler döneminde HDP ile müttefik olduğunu, karşılığında da işbirliği yaptığı belediyelerde kontenjan kopardığını defalarca söyledik, ama yüzsüz ve arsızca yalanlandı. Hamidiye su şişelerinin içine Şile’de kuyu suyu doldurtup vatandaşa kakalayan olay ortaya çıkınca da bu sular Valilik ve Sağlık bakanlığı tarafından kontrol ediliyordu yalanını ortaya atabilen bir sahtekarın daha hangi konularda yalan söylediğini varın siz hesap edin. İmamoğlu, Şile’deki kuyu suyunu alıp, sağlığa zararlı değilse Şile suyu diye vatandaşa........

© Milat


Get it on Google Play