We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

​Düşmanın Kahramanları

10 5 16
25.10.2021

Türkiye’nin bölgeler arası güç olma potansiyeli, ekonomi politik dinamikleri hareketlendirdi. Faiz indirimi, dövizin tırmanışı girdabında, yumurta mı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan darbı meseline taş çıkartan, enflasyonun sebebi yüksek faiz midir, faizin sebebi yüksek enflasyon mu bilmecesini çözmeye çalışıyoruz.

Biz farketsek de farketmesek de gözler Türkiye’nin Suriye, Irak, Kıbrıs, Akdeniz, Libya, Afrika, Kafkaslar, Balkanlar’da atacağı adımlara odaklanmış durumda. Birilerinin Hz. Mevlana’ya atfettiği, İmam-ı Şafi’nin ‘bir delille kırk alimi ikna ettim, kırk delille bir cahile laf anlatamadım” mealindeki sözleri Türkiye üzerinde oynanan oyunlara, kör sağır davrananlara, meselenin Kavala, Demirtaş meselesi olmadığını, her iki piyonun da birer kullanışlı maşa olduklarını anlatamadık. Gezi ihanetinde meselenin üç beş ağaç olmadığını anlamak istemeyenler yeni süreçte de Türkiye’nin bölgeler arası güç olma yolundaki adımlarını engelleyebilmek için emperyalizmin emrinde çalışıyorlar.

Emperyalizmin sömüreceği ülkelerde kendi adamını düşmanın kahramanı yapma gibi kötü bir huyu var. Kavala bırakılsın, Demirtaş’a özgürlük teranilerin arkasında, yeni gezilere, yeni hendek çukurlara, yeni 15 Temmuzlara hazırlanacak ekipler rahat rahat çalışsın temennileri yatıyor. İsrail açıkça bizim 15 tane adamımız iş üstünde yakalandı diyecek değil herhalde. Türkiye’de hukuk ve insan haklarından dem vuracaklar. Yunanistan biz Kıbrıs’ın tamamını ve Akdeniz’deki bütün enerji potansiyelini AB ile birlikte istiyoruz demiyor, Türkiye’nin yayılmacı, yeni Osmanlıcı politikalarının zararlarını anlatıyor.

Soros’un beslemeleri Bilderbergci........

© Milat


Get it on Google Play