We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

MEVLİD KANDİLİNE HAZIRLIK

2 0 0
15.10.2021

Allâhu Teâlâ’ya sonsuz hamdü senâlar olsun ki, kâinâta gelmiş en mükemmel insan olan, Peygamberlerin Sultânı, Dünyânın Güneşi, Eşsiz Şahsiyet Hz. Muhammed aleyhisselâm’ın doğduğu mübârek Rebiyulevvel ayına ve bu ayın kutlu vakitlerine bizleri eriştirdi. Efendim bu vesileyle hem Cum’ânızı hem de !2.ci Rebiyulevvel’de kavuşacağımız Rasûlumüzün doğduğu doğum gününü yâni Mevlid Kandilinizi şimdiden tebrik ediyor, hep birlikte O’nun şefaatine ulaşmamızı Yüce ve Aziz Mevlâ’mızdan niyaz ediyoruz.

Geçen yazımızda belirttiğimiz veçhile; Peygamberimizin doğduğu güne sevinmek, Müslümanlar için öncelikle O’na olan sevgi ve muhabbetimizin göstergesi olduğu gibi, O’na olan edep ve hürmetimizin de bir ifâdesidir. Hep deriz, O aleyhissalâtu vesselam bize cennet biletidir. O’nsuz olmaz. Dünya ve ahret O’nunla güzel ve anlamlıdır. Bu gerçek aklımızın ve yüreğimizin en kıymetli yerinde bulunmalı hatta oraya kazınmalıdır. Bilinsin ki, Mevlid Kandilini idrak ve ihya etmek, Peygamberlerin Sultânı Hz. Rasûllah aleyhisselâm’a ümmet olmanın sevinç ve huzûrunu idrak etmenin izahıdır. Ne mutlu bunu hissedebilenlere!

Nasipse Pazarı Pazartesi’ye bağlayan gece erişeceğimiz bu mibârek zemine erişene kadar O’na olan sevgi ve muhabbetimizin ifâdelendirilmesi olarak çokça salavatı Şerifeler getirmeli, O’nun adına kurbanlar kesilmeli, sadakalar verilmeli, sadakayı câriyeler takdim edilmeli, yetimlerin başı okşanmalı, fakir-fukarayı O’nun adına doyurmalı… Ne güzel, değil mi? O’nun adına hayır ve hasenat........

© Merhaba Haber


Get it on Google Play