We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Son Günlerde Mutlaka Dinlemeniz Gereken Yeni Çıkan Şarkılar

2 0 0
26.07.2022

İlhan Şeşen - Basmakalıp

İlhan Şeşen’den 8 yıl sonra yeni bir şarkı geldi: Basmakalıp. Şarkı 6 şarkılık EP’sinin ilk şarkısı olarak çıktı. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkının, aranjesinde ve çalınan tüm enstrümanlada Fuat Şeşen’in imzası bulunuyor.

Büyük usta İlhan Şeşen müzik dünyasının temel taşlarından biri. Yeni şarkısının çıkacağını duyduğuma çok heyecanlandım, çok özlemişiz. Basmakalıp kendiyle kalmak isteyen bir insanın gidişinden bahsediyor. Biraz mecburi bir gidiş olsada, kararlı ve kendinden emin bir şekilde gitmeyi ve kişinin kendiyle baş başa kalma ihtiyacını anlatıyor.

Şarkının aranjesi o kadar güzel olmuş ki, İlhan Şeşen’in huzur veren sesiyle olan birleşimi, yıllardır hasret kaldığımız bir iş çıkarmış ortaya. EP’nin diğer şarkılarını büyük heyecanla bekliyorum.

Can Oflaz - En İyi Bildiğim Şey

Pes etmeyi ama pes ettikten sonra yola bir yerden devam etmeyi anlattığı bir şarkı yapmış Can Oflaz. Sözü ve müziği kendisine ait olan şarkının düzenlenmesi Gürsel Çelik'e ait. Mix ve mastering ise Özgür Yurtoğlu imzası taşıyor.

Synthesizer elementlerinin akustik gitar ile birleşmesiyle, ortaya muhteşem bir şarkı çıkmış. En İyi Bildiğim Şey, Can Oflaz'ın çıkacak olan albümün ikinci parçası.

Şarkının hikayesi, içinde her ne kadar yorulmuşluk duygusu barındırsada, gerçekliği herkesin kendinden bir şeyler bulmasına vesile oluyor ve ortak noktada buluşturuyor.


Canozan - Üzdünüz Beni

Her yeni şarkısında bambaşka bir Canozan ile tanıştığım gibi, 'Üzdünüz Beni' şarkısında da yine yeni bir Canozan kimliği ile tanıştım. Şarkının sadeliği insanı alıp götürüyor.........

© Medyafaresi


Get it on Google Play