We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CAN DOSTLARIMIZ KORKU YARATIYOR!

3 0 0
04.06.2022

Görsel ve yazılı basında son zamanlarda fazlasıyla ön plana çıkan ‘sokak hayvanları’ konulu haberler hepimizi derinden yaralıyor. Beni tanıyanlar sokak hayvanlarını bırakın, suda karınca görsem kurtarmaya çalıştığımı çok iyi bilir. Her sabah mahallemdeki can dostlarıma selam vermeden, başlarını okşamadan geçemem. Akşam eve dönüş yolunda çantaya doğru uzanan burunlarını gördüğüm için çantamda mutlaka onlara uygun yiyecek bir şeyler bulundururum. Site önlerindeki su kaplarını takip eder, boşsa site güvenliklerini bilgilendiririm.

Şükür ki mahalle sakinlerimiz de oldukça duyarlılar; kediler, köpekler, kargalar ve onların birbirinden tatlı yavrularıyla birlikte huzur içinde aynı mahallede geçinip gidiyoruz.

Ancak geçenlerde hayvanlara karşı hassasiyetimi bilen komşular basın sektöründe de yer aldığım için kapıma geldiler. Muratpaşa Fener Mahallesi’nde sabah servis bekleyen iki öğrenciye semtimizdeki köpeklerin saldırdığını iddia ettiler. Çocuklardan biri çok korkmuş ve gelen servisin önüne doğru atlamış. Durumu öğrenince güvenliğe gittik. Durumu izah eden anne babalar ve sabahın erken saatlerinde servisin acı fren sesini duyanlar duruma acil el atılması gerektiğini, aksi takdirde çocukların can güvenliğinden endişe duyduklarını dile getirdiler. Öyle ki sadece çocuklar da........

© İleri


Get it on Google Play