We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kafada bitiremediğim evli biri var...

10 1 5
22.04.2022

Kafada bitiremediğim evli biri var...

Merhaba, benim 5 yıldır kafada bitiremediğim evli biri var. Çok acı çekiyorum, bitiriyorum sonra tekrar geri dönüyorum, buna son veremiyorum. Ben 22 yaşındayım, o 39 yaşında ve 7 çocuk babası. Tanıştığımda evli olduğunu bilmiyordum sonra anlattı. “Zorla, 12 yaşında evlendirildim” dedi. Olaylar böyle gelişti, şu an da ne yapsam unutamıyorum.


Yeşim Tijen’in cevabı:

Merhaba sevgili okurlarım, bazı genç kızların gözüne perde falan iniyor sanıyorum. Yoksa kadın erkek ilişkilerinin birçok yönüyle çeşitli mecralarda didik didik edildiği günümüzde böylesi bir tercih yapmak ve o tercihe gerçekleri öğrendiğinizde bile takılı kalmak pek akıllı işi değil yavrum. Gerçekleri öğrendikten sonra arkanıza bile bakmadan bu adamdan uzaklaşmalıydınız. Siz 5 senedir ondan gidemiyorum, hep geri dönüyorum demişsiniz. Neden? Adam evli, 7 çocuklu, sizden çok büyük nesine takıldınız? Kendinizde nasıl bir eksiklik içindesiniz ki böyle bir adamda 5 senedir takılı kaldınız diye düşünmeden edemiyorum. Bu o adamla alakalı değil, sizinle alakalı bir sorun. Yazık size, sonra çok üzüleceksiniz, bunu göremiyor musunuz? Bazen kadınlar sevdikleri olsun başka bir şey istemem diyebiliyorlar. Her şeye razı gelebiliyorlar. Sonra sonra yaşadıklarıyla nasıl bir duruma kendilerini düşürdüklerini anlıyorlar çünkü yarın siz aynı kız olmayacaksınız, değişeceksiniz, farklılaşacaksınız.


Hayata bakışınız, hayatı algılayışınız, hayattan beklentileriniz her şey değişecek. Herkes aynı kalsa kimse birbirinden boşanmaz, kimse kimseyi aldatmaz. İnsan yaşadıkça gelişen ve değişen bir canlı, hayatta bu değişimlerle yaşanıyor bazen acıyla bazen tatlılıklarla. Sizde tatlılık olması imkânsız, bu kişiyle beraberliğiniz devam ederse muhtemelen kuma olarak, imam nikâhlı olarak........

© HTHayat


Get it on Google Play