menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Han må vel glede seg over at prisen er redusert

19 0
18.08.2026

Dette er et debattinnlegg. Innlegget gir uttrykk for skribentens holdninger.

Viser til utblåsing fra Kjell Inge Bråtveit i TV Haugaland. Der forstår han ikke hvorfor Vard måtte få 10 millioner kroner av Haugesund kommune (HK) til bygging av et nytt stadion i Idrettsparken. Han synes det er urettferdig i forhold til andre klubber.

Her er en forklaring til ham og andre med samme oppfatning:

Det var Bystyret i Haugesund som tilbake i 2019 vedtok prioriterings-regler, som på sikt skulle kunne gi prioritet til damefotball på Haugesund Stadion.

Et slikt vedtak kunne i praksis medføre at Vard måtte forlate Haugesund stadion, som de hadde hatt som sin hjemmebane siden Stadion ble åpnet. Det samme vedtaket hadde derfor også et punkt om at kommunen skulle starte en prosess med en alternativ bane som kunne tilfredsstille Norges Fotballforbund sine arena-krav til spill i 2. divisjon for herrer.

Damefotballens flotte utvikling i FK Haugesund medførte at Vard måtte forlate stadion etter........

© Haugesunds Avis