We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kimlerin eli kimlerin cebinde…

5 3 0
01.07.2021


Şimdi de nur topu gibi bir Türk Demokrasi Projemiz oldu.
Etrafınıza bir bakın, ne kadar müdahaleci zihniyet varsa ‘demokrasi kavramı’ ellerinde kullanışlı ve her kapalı kapıyı zorla açmaya yarayan aparata dönüştü. Başınız dara düştüğünde araya bu sihirli kelimeyi katıyorsunuz ve tüm sorunlar çözülüyor, hatta duruma göre psikolojik bir üstünlük elde ediyorsunuz.
Örnek mi?
ABD’de yapılan toplantıda ABD’li Orgeneral ne diyordu?
“En çok tartışılan ve anlaşılmayan şey ‘Suriye Demokratik Güçleri’ diye anılan muhatabımızın geçirdiği evrimdir. Suriye’deki bu örgüt kendini YPG diye nitelendiriyor fakat Türkler YPG’nin PKK ile aynı şey olduğunu söylüyor ve bize ‘müttefik olarak PKK gibi bir terör örgütünü muhatap alamayacağımızı’ iletiyorlardı.
Bu durumda YPG’ye isimlerini değiştirmelerini ve yeni isimlerinin bir yerlerine ‘demokratik’ kelimesini yerleştirmelerini önerdim. Ertesi gün YPG kendisini ‘Suriye Demokratik Güçleri’ olarak ilan etti. Doğrusunu söylemek gerekirse bu onlara bir itibar da kazandırdı...”
İşte bu kadar kolay.
Araya demokratik kelimesini kattınız mı eli kanlı terör örgütünü bile meşru hâle getirebilirsiniz.
Peki bu tek örnek mi?
Elbette hayır.
Kandil'deki eli kanlı terör örgütü elebaşları gün geçmiyor ki yine demokratik güçlerden bahsetmesinler.
Artık demokrasi kelimesi Atlantik’in ötesinden Orta Doğu’daki terör örgütlerine kadar her grubun çıkarları ile mütenasip kullana kullana eskitemedikleri bir kavram.
İşte tam böyle bir ortamda John Bolton gibi Orta Doğu’daki her kan ve gözyaşının altında imzası bulunan karanlık tipler ‘Türk Demokrasi Projesi’ isimli oluşumu ilan ettiler.
Amaçları ise Türkiye’de demokratik değerlerin daha fazla erozyona uğramaması ve demokratik değerlerin yeniden neşvünema bulmasını sağlamak.
Ne kadar özverili ve bizler için gecesini gündüzüne katan insanlar var demek ki ABD’de…
Oysa bu demokrasi........

© Haber7


Get it on Google Play