We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türk Kökenli Olmayan Türk Irkçısı Sığıntılar

1 0 0
15.06.2022

Türkiye ve Türk toplumu yazılı tarihinden bu yana ilk kez bu kadar aşağılık bir ırkçılık, ötekileştirme ve yabancı düşmanlığı yaşıyor.

Türkiye’de ırkçılık yapan siyasilerin neredeyse tamamının köken olarak Türk olmamaları ayrıca dikkat çekici.

Irkçılık, bilindiği gibi modern Batı’dan bize sirayet etmiş bir habis ruh hastalığıdır. Ancak batılı ırkçılar, Türkiye’deki yabancı düşmanı ırkçılarla kıyas edilmeyecek kadar cesur ve açık yüreklidirler.

Türkiye’deki yabancı düşmanlığı yapan ırkçılar aslında bu ülkenin er rezil en kaltaban adamları oldukları gün gibi ortada. Mülteci ve yabancı düşmanlıkları sadece doğudan gelenlere (Afgan, Arap, Paki) düşmanlık yapıyorlar. Sadece mülteci veya sığınmacı değil, doğudan gelen ve Müslüman kimliği taşıyan yabancılara düşmanlık yapıyorlar sadece.

Ukrayna-Rusya savaşında her iki taraftan da ülkemize 160 in civarında sığınmacı gelir. Bu ahlak yoksunu ırkçılar onlara tek kelime dahi söylemediler. Neden mi? Çünkü onlar Müslüman değiller de ondan.

Elbette ki Ülkemizdeki mülteci ve sığınmacılar artık sosyolojik bir sıkıntı haline gelmiştir. Özellikle bunların yerleştirildiği kamplar ve şehirlerde tutulmamaları bükün bir sorun teşkil etmektedir. Bu sorunu çözmek de basit polisiye tedbirlere bağlıdır. Bu tedbire uymayan sınır dışı edilir. Eleştirilecekse yöneticilerin bu konudaki zafiyetleri eleştirilsin. Lakin Türkiye’de sığınmacılar ile ilgili bir eleştiri yapılmıyor direk ırkçılık yabancı düşmanlığı gibi nefret suçu işleniyor ve maalesef bu ruh hastalığı habis bir ur gibi yayılıyor.

Türkiye’deki Irkçılığın tetikleyicisi, kendisi de bir sığınmacı ailenin mensubu olan ve kökeni hakkında ciddi iddialar ortaya atılan ve siyasi hayatı boyunca neredeyse girmediği parti kalmayan İP’in başı Meral Akşener’dir.

Yabancı düşmanlığını insanlık suçu boyutunda dile getiren ve sürekli provokasyon yapan ise Ümit Özdağ’dır.

O Ümit Özdağ ki KESİNLİKLE TÜRK DEĞİLDİR. Ümit Özdağ da işgal edilen vatanını bırakıp kaçmış ve Türkiye’ye sığınmış bir ailenin çocuğudur.

Daha önce de sıklıkla dile getirdiğimiz gibi Türk ırkçılığı ve mülteci ve sığınmacı düşmanlığı yapanların elebaşlarının tamamı Türk kökenli olmayın ya devirme ya da kendileri de muhacir kökenli olmaları dikkat edilmesi gereken bir kondur.

Birinci ve İkinci Balkan Harbi........

© Haber365


Get it on Google Play