We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

“Gençlik AK Parti’ye oy verir mi?” sorusuna cevabım: Neden versin?

161 4 13
30.06.2020

Ülkenin nüfusu içerisinde en kalabalık bölümü teşkil ettiği bilinen gençlerin iktidar partisinden uzak durduğu, politikalarını beğenmediği, önüne sandık geldiğinde oy tercihini farklı partiler için kullanacağı yolundaki değerlendirmeler yanlışmış…

AK Parti’nin iltifatına mazhar yazarlar durumun hiç de öyle olmadığını, olamayacağını o kadar keskin ifadelerle yazıyorlar ki, yazdıklarını okuyunca benim bile ikna olasım geldi.

YouTube azizliği

Konuyu biliyorsunuz: Sınavlar haftasında sosyal medya platformu YouTube kanalında gençlere hitap etti AK Parti genel başkanı sıfatını da koruyan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve canlı program boyunca bazısı hoş kaçmayan gelişmeler yaşandı.

“Bizden oy yok” gibi tepkiler geldi…

Organize bir tepkiymiş bu. Öyle olduğu da, tepki gösteren sayısının o sırada yayına dinleyici olarak katılanların sayısından daha fazla olmasından belliymiş. Hem sonrasında program dünyada en fazla izlenenler listesine girecek kadar ilgi görmüş.

Bunlardan çıkarılan sonuç, gençlerin hala AK Parti çizgisinde konumlandıkları oluyor…

İkna edici görünse de aklı başında olan partililerin bu söylemi satın almadıklarını umarım. Kendilerine sunulan bu teselli edici yaklaşıma kanarsa, iktidar cephesi, ilk seçimde büyük bir sürprizle karşılaşabilir.

AK Parti iktidar olduğu gün doğmuş olan bir çocuk 18 yılın sonunda oy kullanabilecek bir seçmen haline gelmiş bulunuyor. ‘Genç seçmen’ denildiğinde akla gelecek kitlede yer alanların neredeyse bütünü siyasete ilgi duyacak yaşa geldiklerinde iktidarda AK Parti’yi........

© fehmikoru.com