We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yeni Zelanda katliamının arkasında İsrail mi var?

8 0 0
20.03.2019

Yeni Zelanda’da savunmasız Müslümanları camide hunharca katleden caninin eylemini televizyonlarda, internet sitelerinde, gazetelerde hepimiz izledik ve okuduk. Dolayısıyla bilinenleri tekrar etmemek için bu olay hakkındaki detayları geçiyorum.

Bu olayın işleyişi, biçimi, vermeye çalıştığı mesajı dikkatlice incelediğimizde iki husus dikkatimizi çekiyor. Birincisi, bu olayın bireysel bir eylem olmadığı, ikincisi, bu olayın uluslararası bir mesele olduğu ve bir amaca hizmet ettiği anlaşılıyor.

Birincisi, katilin silahının üzerinde çizilen tarihi olayların ve şahsiyetlerin isimlerinin yer alması bu katilin arkasında bir gücün olduğunu gösteriyor. Tarih profesörü Murat Bardakçı, bir kişinin tek başına 14. ve 15. Yüzyılda tarihi olayları detaylı bir şekilde hiç şaşırmadan hazırlayıp silahın üstüne kazımasının çok zor olduğunu şöyle ifade ediyor: “caniyi bir tarafa bırakın, en baba bir tarihçinin bile tek başına hazırlaması imkânsızdır!’’ Bir tarih profesörü için zor olan bu listenin hazırlanması ‘’okumayı sevmediğini derslere sınıf geçecek kadar ilgilendiğini üniversiteye gitmediğini’’ söyleyen cahil bir katilin tek başına hazırlaması........

© Düşünce Mektebi