We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Beka sorunu mu vefa mı?

3 0 0
27.03.2019

İsrail ve Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de keşfedilen enerjinin kullanımında Türkiye’yi denklem dışı bırakma çabaları devam ediyor. ABD, Türkiye’nin güney sınırında teröristlere sağladığı silahları henüz geri toplamış değildir. Türkiye böyle bir süreçte 31 Mart’ta yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başına giderken, siyasi partiler arasında yapılan tartışmaların ana eksenini ‘’Beka’’ kavramı oluşturuyor.

31 Mart’ta yapılacak seçimleri yerel olsa da Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı jeopolitik risklerin genel olması nedeniyle ‘’Beka’’ konusu toplumun bir kesimi tarafında ciddiye alındı ama bir kesimi ise ciddiye almadı. Yurt dışına kaçan Fetöcü’nün yayınladığı bir videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kast ederek: ‘’Size oy vermeyen milyonlar umut vaat ediyor.’’ demesi ‘’Beka’’ konusunu ciddiye almayan kesimler tarafından da ciddiye almasını sağladı.

Geçen gün berberde tıraş olurken iki vatandaşımız kendi aralarında, seçimleri konuşurken onlara kulak misafiri oldum. Başta bazı belediyelerde yozlaşmaların olduğundan şikâyet etmişlerdi. Vatandaşlarımızdan biri Fetöcünün yayınladığı........

© Düşünce Mektebi