Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u “Areni” od Panatinaikosa rezultatom 89:76 (29:20, 22:21, 19:15, 19:20) u utakmici 30. kola Evrolige.

Gosti su u finišu prve četvrtine i početkom druge stigli do dvocifrene prednosti (32:20), a potom su je rutinski čuvali do kraja utakmice.

Polovinom poslednjeg perioda ekipa Janisa Sferopulosa spustila je minus na osam poena (73:65) i napad da eventualno uhvati rezultatski priključak, međutim, propustili su priliku, da bi u sledećem napadu Atinjana Grent pogodio trojku i obezbedio svom timu mirnu završnicu.

Posle šestog poraza za redom, Crvena zvezda ima učinak od deset pobeda i 20 poraza i nalazi se na 16. mestu na tabeli.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Davidovac i Nedović sa po 19 poena, Bolomboj je ubacio 11, dok je Teodosić u svom prvom meču posle finala Kupa Radivoja Koraća imao učinak od četiri poena i šest asistencija (0/3 za dva, 0/3 za tri) za 17 minuta u igri.

U ekipi iz Atine najefikasniji je bio Matijas Lesor sa 19 poena, Mitoglu i Slukas su dodali po 17, Nan 15, a Grant 12 poena.

U narednom, 31. kolu crveno-beli igraju u “Areni” protiv Virtusa, a ovaj duel je na programu u petak 21. marta (19.00).