Sagovornici Danasa o neodazivanju fudbalera u reprezentaciju Srbije: „Više ih ne bi zvao“, „top igrači vide šta se dešava“
Fudbalska reprezentacija Srbije odigraće dve prijateljske utakmice u narednom periodu. Protivnici će biti dva učesnika Mundijala. Prvo će „orlovi“ odmeriti snage sa Zelenortskim Ostrvima u Lisabonu 31. maja (16.30), dok će 4. juna gostovati Meksiku.
Od igrača koji su činili okosnicu državnog tima proteklih godina selektoru Veljku Paunoviću odazvali su se samo Andrija Živković i Strahinja Pavlović. Zbog toga će upravo njima dvojici pripasti uloga kapitena i zamenika u Lisabonu i Toluki.
Veljko Paunović saopštio na koje igrače računa za predstojeće prijateljske mečeve
Veljko Paunović saopštio na koje igrače računa za predstojeće prijateljske mečeve
Poziv su prihvatili i Strahinja Eraković, Veljko Birmančević i Aleksandar Stanković od momaka koji su dobijali ozbiljniju priliku u poslednje vreme. Na spisku nema Mitrovića, Vlahovića, Jovića, Milenkovića, braće Milinković-Savić, Samardžića, Kostića, Gudelja, Lukića, Veljkovića, Rajkovića, Petrovića…
Proslavljeni fudbaler Stanislav Karasi smatra da je nedopustivo da reprezentativci ne žele da igraju za nacionalni tim.
– Svi koji izbegavaju da igraju za reprezentaciju, ja ih nikad više ne bih zvao – jasno je rekao na početku razgovora za Danas Karasi.
Ovo će neplanirano biti šansa da se provere mladi fudbaleri i da se vidi na koga će selektor u budućnosti moći ozbiljnije da računa.
– Prijateljske utakmce jesu uvek prilika da se mlađi igrači nametnu. Ja se slažem sa tim i mislim da je već bio red da se neko seti, pa da te........
