menu_open Columnists
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close

Zamolili smo da visoki predstavnik bude novi čovjek, s mandatom do dvije godine

20 0
27.05.2026

Lider SNSD-a Milorad Dodik izjavio je nakon sastanka sa ruskim zvaničnicima u Moskvi da su tražili da novi visoki predstavnik u BiH bude imenovan na ograničen mandat od najviše dvije godine, nakon čega bi funkcija visokog predstavnika trebalo da bude ugašena.

Dodik je rekao da Republika Srpska insistira da se visokom predstavniku ograniči mandat do dvije godine i da je o tome danas upoznao i zamjenika ministra spoljnih poslova........

© BUKA Magazin