Zamolili smo da visoki predstavnik bude novi čovjek, s mandatom do dvije godine
Lider SNSD-a Milorad Dodik izjavio je nakon sastanka sa ruskim zvaničnicima u Moskvi da su tražili da novi visoki predstavnik u BiH bude imenovan na ograničen mandat od najviše dvije godine, nakon čega bi funkcija visokog predstavnika trebalo da bude ugašena.
Dodik je rekao da Republika Srpska insistira da se visokom predstavniku ograniči mandat do dvije godine i da je o tome danas upoznao i zamjenika ministra spoljnih poslova........
