We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yaşamak için barış gerekli...

21 7 1
02.09.2021

Dün “Dünya Barış Günüydü!”

Sanki dünya da barış sürüyor gibi andık!

Ancak gerçeklerle de yüzleşmek gerekiyor!

Dünya, emperyalist yayılmacılığın 3. dönemini yaşıyor...

Küresel emperyal oyuncular bir ülkeyi işgal ediyor, sömürüyor, insan haklarını ihlal ve özgürlükleri yok ederek, kendince uyguladığı hukuk düzeni ve yanlı adalet olgusuyla “tüm kaynaklarını yok edene” kadar hüküm sürüyor. O ülke devletinin, kurumsallaşmasını bozduktan ve de biraz da olsa doyduktan sonra, adeta gösteriye dönüştürdüğü demokrasi, hukuk ve zenginlik yalanlarıyla bir başka ülkeyi işgal çalışmalarına başlıyor!

Son Afganistan olayı bize çok şey anlatıyor. Tabii anlayana. ABD Afganistan’ı terk etti. Yerini kafa kesen, İslam’ı eşkıyalıkla bir tutan, şiddet yanlısı, çağa ve teknolojiye düşman, uyuşturucu taciri kısaca “cahiliye dönemini” aratmayan bir yapıya, yani Taliban’a bıraktı…

Şimdi dünya barışını yok etmek için hazırlanan, terörü içinde barındıran bu yapı devlet yönetecek! Öyle mi? Elbette değil! ABD için yeni hedef Çin!

Hatırlayın; 14 Haziran 2021 NATO Zirvesi, dünyanın geleceğini daha da karartacak, çatışmayı körükleyecek, kan, zülüm ve ölümün ilanı olan bir açıklamayla sonlanmıştı.

Genel Sekreter Stoltenberg’in zirvenin ittifak için "çok önemli bir an" olduğunu vurgulamış, Çin'in davranışlarını "sisteme bir meydan okuma" diye tanımlamıştı!

Bildirge sonrası Çin, “NATO’yu barışçıl kalkınmasını kötülemek için iftira atmakla suçladı ve her türlü saldırıya karşı doğal olarak savunmada olduğunu" belirtti!

Açıklamada "Çin hiç kimseye sistematik tehdit olmayacaktır ancak bize bir sistematik tehdit gelirse oturup hiçbir şey yapmadan bekleyecek değiliz" ifadelerini de kullandı!

Bu açıklamalar, dünya barışının yeni ve vahim bir dönemine........

© Birgün


Get it on Google Play