Gaziantep FK, taktiği en esnek takımlardan biri. 5’li savunma, 4’lü orta saha ile savunmacı gibi başlayıp, bir anda 3’lü savunma, 5’li orta saha, 2 forvetle hücum takımına dönüşebiliyor. Bu taktiği ezberleten Marius Sumudica, çok yenilmese de beraberlikler takımına dönüşüp tehlike hattında kalınca ‘Gaziantep aşkına’ görevini bıraktı. Takımı teslim alan Selçuk İnan, ilk maçında Rumen teknik adamın ezberinde değişiklik yapmadı.

Savunma becerisi yüksek bir takıma, savunma becerisi yüksek oyunculardan kurulu bir kadroyla çıkan Beşiktaş, beklemediği kadar erken, beklemediği yerden gol yedi. Ev sahibinden sağ bek Sorescu, Zainutdinov, Masuaku, Worral gibi sol ayaklıların arasından geçerek, ikinci forvet gibi girdiği ceza alanında işi bitirdi.

Geri düşen siyah beyazlılar, savunmayı 5’liye çevirip, her tarafı kapatan rakibin duvarına takıldı. Santos, ikinci yarıya Zainutdinov-Cenk değişimi ile başlayarak kendince forvetini güçlendirdi. Sakatlanan Al-Musrati’nin yerine tercihinin Amartey olması pek kazanmak isteyen bir görüntü vermedi. Sonrasında hücum becerisine sahip Abuobakar ve Ghezzal’ın girişi, topa sahipliği de savunmadaki olası riski de arttırdı.

Dragus’un usta işi golü, ardından Cenk’in kaçırdığı penaltı, ‘hücumu unutan’ Kartal’ın yenilgisini tescilledi

QOSHE - Hücumu unutunca - Tayfun Özsoy
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hücumu unutunca

13 1
13.03.2024

Gaziantep FK, taktiği en esnek takımlardan biri. 5’li savunma, 4’lü orta saha ile savunmacı gibi başlayıp, bir anda 3’lü savunma, 5’li orta saha, 2 forvetle hücum takımına dönüşebiliyor. Bu taktiği ezberleten Marius Sumudica, çok yenilmese de beraberlikler takımına dönüşüp tehlike hattında kalınca ‘Gaziantep aşkına’ görevini bıraktı. Takımı teslim alan Selçuk İnan, ilk maçında Rumen teknik adamın ezberinde değişiklik........

© Türkgün


Get it on Google Play