Dodik objavio: Pravićemo robote u RS zajedno sa Amerikancima!
“Mi smo nedavno potpisali nekoliko memoranduma o saradnji sa američkim kompanijama koje žele da ulažu ovdje u Republiku Sropsku(RS) da napravimo razne zajedničke projekte, a jedan od najznačajnijih je razvoj robotike i vještačke inteligencije, čime se otvara mogućnost da u RS započnemo proizvodnju raznih robota, kako humanoidnih, to jest čovjekolikih, tako i raznih drugih robota koji će pomagati našim ljudima da obavljaju svakodnevne poslove! Ovom robotizacijom mi ćemo riješiti nedostak radnika u mnogim oblastima, naša industrija će doživjeti revolucionarni bum uz radnike robote, ti roboti će zamijeniti ljude i u mnogim uslužnim djelatnostima, to je već počelo u pojedinim restoranima, a mi ćemo uskoro moći svuda da imamo robote konobare, sobarice i recepcionare u hotelima”, objavio je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik na Iksu.
“Roboti će moći da zamijene i sezonske radnike u poljoprivedi, evo moja porodica već je........
