Bilinen tarihteki savaşların çoğunluğu dinlerin çekişmesi veya çıkar çatışmasından çıkmıştır. Mesela Haçlı seferleri din çekişmesi, 1. ve 2. Dünya Savaşları görünen sebepler farklı olsa da çıkar çatışmasından çıkmıştır. 19. yy sonları ile 20. yy başlarında dünyada petrol varlığı yoğun olarak tespit edildiğinde petrolün yüzde 76’sı Osmanlı topraklarında idi. Vampir batının bu zenginliğe konabilmesi için Osmanlı’nın parçalanması gerekirdi. Bunun olması içinde Osmanlıyı da içine alan bir savaşın çıkarılması gerekirdi ve 1. Dünya Savaşı çıkarıldı. Osmanlı parçalandı. Petrol olan topraklar Osmanlı’nın elinden alındı. 2. Dünya Savaşında güçlenen Almanya hem 1.Dünya Savaşının intikamını almak hem de toprak kazanmak düşüncesi ile bu savaşı çıkarmıştır. Her iki savaşında detayına girmek istemiyorum. Her iki savaşta da milyonlarca insan ölmüştür. Her iki savaşında kötü sonuçları hala devam etmektedir. Zira bu savaşların bir de yan nedeni var. Yahudilere yurt bulup onlara devlet kurmak… Bu da gerçekleşti. Filistin’e Yahudiler yerleştirildi, 1948 yılında da İsrail Devleti kuruldu. Ama Yahudiler bununla da yetinmediler. Onların derdi vaat edilmiş topraklar… Buna ulaşmak içinde çabaları devam ediyor.
Bu hedeflerine karşı çıkacak tüm engelleri kaldırmaya çalışıyorlar. ABD’nin Irak işgali, Suriye’deki faaliyetleri, Suriye’ye sahip çıkan (gerçi onun da farklı gayesi var ama) Rusya’nın Ukrayna savaşı ile yıpratılmaya çalışması, kırk yıldır bizim PKK ile uğraştırılmamız, Filistin ve Gazze’deki soykırım Arz-ı Mevut içindir. ABD ve Batı bunun için ve Doğu Akdeniz’deki gaz ve petrol zenginliklerine konmak için büyük bir savaş daha çıkarmak istiyor. Taraflar da netleşmiş durumda… ABD ve Batı’nın karşısında Çin, Rusya, İran, Kuzey Kore ve büyük bir ihtimalle Türkiye olacak. Savaş kapımızda… Belki de bu savaş Melhame-i Kübra denen savaş olacak. İnşaAllah hemen çıkmaz. Fakat her zaman hazır olmalıyız ve ülkemizin birlik ve dirliğini korumalıyız.

QOSHE - ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAK MI? .. - Mustafa Kaplan
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI ÇIKACAK MI? ..

10 0
01.02.2024

Bilinen tarihteki savaşların çoğunluğu dinlerin çekişmesi veya çıkar çatışmasından çıkmıştır. Mesela Haçlı seferleri din çekişmesi, 1. ve 2. Dünya Savaşları görünen sebepler farklı olsa da çıkar çatışmasından çıkmıştır. 19. yy sonları ile 20. yy başlarında dünyada petrol varlığı yoğun olarak tespit edildiğinde petrolün yüzde 76’sı Osmanlı topraklarında idi. Vampir batının bu zenginliğe konabilmesi için Osmanlı’nın parçalanması gerekirdi. Bunun olması içinde Osmanlıyı da içine alan bir savaşın çıkarılması gerekirdi ve 1. Dünya Savaşı çıkarıldı. Osmanlı parçalandı. Petrol olan topraklar Osmanlı’nın elinden alındı. 2. Dünya........

© Yeni Meram


Get it on Google Play