Asimetrik savaşlarda terör örgütleri kullanılmaktadır. 40 yıldır ABD ve bazı diğer devletler Türkiye güçlenmesin, bölünsün ve yok olsun diye Türkiye ile PKK terör örgütünü savaştırıyor. Aslında Kürt görüntüsü verilse de PKK bir Ermeni yapılanmasıdır. PKK içinde savaşan elemanların üçte ikisi Ermeni gencidir. 22 Mart 2024 Cuma günü Rusya başkenti Moskova’da bir terör örgütü saldırısı oldu. 137 ölü ve çok sayıda yaralı var. Saldırıyı DEAŞ terör örgütü üslendi. Güya bu örgütün Horasan grubu yapmış. DEAŞ’ın ABD tarafından kurulduğunu ABD eski başkanı Trump açıklamıştı. Güya bu örgüt İslam hilafet devleti kuracakmış. Ancak hep İslam coğrafyalarında saldırılar yapıyor. ABD çıkarlarına hizmet ediyor. Moskova saldırısı da yine ABD’ye hizmet gayesini taşır. Zira ABD ve Batı Ukrayna’yı Rusya yıpransın diye her türlü imkanı sağlayarak savaştırıyor. Rusya çok güçlü bir devlettir. Çok büyük bir coğrafyası, toprağı ve yer altı zenginlikleri var.
Batı, Rusya yıprandıktan sonra üzerine çullanıp topraklarını ve zenginliklerini elinden alacak. Rusya bunu bildiği için sık sık nükleer silah tehdidinde bulunuyor. Ukrayna yıpratma işini yeterince başaramadı. İnsan gücü bitti, Batı’dan maddi destek alamıyor. Giderek Rusya karşısında zayıflıyor. Bu defa DEAŞ terör örgütünü devreye soktular. Başka örgütleri de görevlendirecekler. Elbette onlar da yetmeyecek çünkü Rusya güçlü bir devlet… O noktada Polonya ve Romanya’yı savaşa sokacaklar. Bu durum Rusya’yı iyice kışkırtacak ve savaş Avrupa’ya gelecek. ABD tüm gayreti ile Avrupa Rusya savaşı peşinde… Böylesi bir savaşın sonunda ya Rusya dağılıp küçülecek ya da SSCB gibi Rusya Avrupa’nın yarısına el koyacak. ABD yardım etmez ise Avrupa bu sonuçtan kaçınamaz. Durum bizim içinde birlik ve beraberliğimizi sağlamadığımızda pek parlak değil. Zaten PKK ve türevi örgütlerle savaş halindeyiz. Bu yetmiyormuş gibi bir de Gazze Savaşı çıkardılar. Burada Gazze ön çatışma bölgesi… Yine ABD destekli Siyonist İsrail’in hedefi birçok kez belirttiğimiz gibi Türkiye… İsrail Gazze’den sonra savaşı Lübnan ve Suriye’ye yayacak. Sonrasında da bizim kapımızı çalacaklar. 22 ilimiz Arz-ı Mevud’un içinde bulunuyor. Tabi böylesi bir durumda ABD Yunanistan’ı kışkırtarak üzerimize salacak bize bir cephede Batı’dan açacaklar. Türkiye PKK, İsrail ve Yunanistan yani Batı ile savaşmak zorunda kalacak. Başarırlarsa bizi bölecekler. İç Anadolu’da küçük bir toprak parçasında kimin egemenliğinde kalacağız, bilemiyorum. Bu senaryo hayal değil, gerçek. Bizim hafif bir tökezlememizi bekliyorlar. Onun için her seçim birliğimizi pekiştirme noktasında bir fırsattır.

QOSHE - BATI’NIN PLANLARI VE SAVAŞLAR - Mustafa Kaplan
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BATI’NIN PLANLARI VE SAVAŞLAR

19 0
28.03.2024

Asimetrik savaşlarda terör örgütleri kullanılmaktadır. 40 yıldır ABD ve bazı diğer devletler Türkiye güçlenmesin, bölünsün ve yok olsun diye Türkiye ile PKK terör örgütünü savaştırıyor. Aslında Kürt görüntüsü verilse de PKK bir Ermeni yapılanmasıdır. PKK içinde savaşan elemanların üçte ikisi Ermeni gencidir. 22 Mart 2024 Cuma günü Rusya başkenti Moskova’da bir terör örgütü saldırısı oldu. 137 ölü ve çok sayıda yaralı var. Saldırıyı DEAŞ terör örgütü üslendi. Güya bu örgütün Horasan grubu yapmış. DEAŞ’ın ABD tarafından kurulduğunu ABD eski başkanı Trump açıklamıştı. Güya bu örgüt İslam hilafet devleti kuracakmış. Ancak hep İslam coğrafyalarında saldırılar yapıyor. ABD çıkarlarına hizmet ediyor. Moskova saldırısı da yine ABD’ye hizmet gayesini taşır. Zira ABD ve Batı Ukrayna’yı Rusya yıpransın diye her türlü imkanı sağlayarak........

© Yeni Meram


Get it on Google Play