Selçuklu Belediyesi yer bakımından Meram Belediyesi ve Karatay Belediyesi’nde fazladır. Bundan dolayı yapılan hizmetlerde oldukça büyük ve zor oluyor. Ben arabama bindim. Selçuklu Belediyesi’ni yazı yazacağım için bir gezdim. Selçuklu Belediyesi yolları, çöp bidonları, kaldırımların çok düzgün ve bakımlı gördüm. Belediye hizmetleri sanıldığı kadar kolay değildir. İnsan sabah kalktığı zaman ilk gördüğü şey belediye hizmetleridir. Bir yerde hizmet tam yapılıyorsa o belediyenin halkı rahattır ve belediye çalışmasında memnun olduğunu söylerler. Oy atılacağı zaman insan fıtrata kendi belediyesinin yaptığı hizmetleri göz önüne alarak oyunu kullanır. Eğer belediye hizmetleri istenilen seviyede değil ise Selçuklu semtinde yaşayan insanlar oyunu ona göre kullanır. Selçuklu Belediyesi bir ucu Alaaddin ve Şataform diğer ucu Kampüsün karşısındaki semtlerdir. İkisinin arasındaki mesafe Ortalama 40 kilometre vardır. Oldukça hizmet gerekir. Selçuklu Belediyesi imar açısından ne yapılırsa, dikkat çeker çünkü saha boştur.
İstanbul yolundan kampüsten inerken Konya şehrini eğer yabancılar ilk görüyorsa hayran kalırlar. 3 geliş 3 gidiş şahane bir yoldur. O yoldan gelenler eğer garaja geliyorsa Konya’nın çevresinde yapılan binaların hayranlıkla seyreder. Çünkü her taraf tertemizdir. Yani Selçuklu Belediyesi’nin hizmet çıtası oldukça yüksektir. Ben belediye başkanını tanımam. Gördüğümü olduğu gibi yazarım. Bence yapmış olduğu hizmetler takdire şayandır. Belediyeye en ufak bir bilgim işim yoktur. Belediye başkanımız sayın Ahmet Pekyatırmacı’yla bu zamana kadar hiç karşılaşmadım. O beni bilmez ben de onu bilmem. Yüz yüze gelmedik. Bunu niye yazıyorum Çünkü gördüğüm hizmetler beğeni kazanmıştır. Bundan dolayı yağcılık yapar gibi bir durumum yoktur. Bu zamana kadar böyle bir şey yapmadım ve yapmam. Gördüğüm şey neyse olduğu gibi yazarım. Yaptığı çalışmalar, caddeleri gezerken eğer kaldırımlarda bir pislik olsaydı yazardım. Halishane temennim aynı minval üzerine çalışmasını aksatmadan işine devam etmesini ortak arzulardan olup yazı yazma suresi rekor bendedir. 1984 yılında ilk hac dönüşümde, Hac intibaları hakkında yazı yazdım. O gündür, bugündür yazı hayatıma Yeni Meram’da olarak devam etmekteyim. Bu sure bakımından bende olması gerek.

QOSHE - SELÇUKLU BELEDİYESİ ATAKTA - Muammer Bağcı
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

SELÇUKLU BELEDİYESİ ATAKTA

25 0
05.03.2024

Selçuklu Belediyesi yer bakımından Meram Belediyesi ve Karatay Belediyesi’nde fazladır. Bundan dolayı yapılan hizmetlerde oldukça büyük ve zor oluyor. Ben arabama bindim. Selçuklu Belediyesi’ni yazı yazacağım için bir gezdim. Selçuklu Belediyesi yolları, çöp bidonları, kaldırımların çok düzgün ve bakımlı gördüm. Belediye hizmetleri sanıldığı kadar kolay değildir. İnsan sabah kalktığı zaman ilk gördüğü şey belediye hizmetleridir. Bir yerde hizmet tam yapılıyorsa o belediyenin halkı rahattır ve belediye çalışmasında memnun olduğunu söylerler. Oy atılacağı zaman insan fıtrata kendi belediyesinin yaptığı hizmetleri göz önüne alarak oyunu kullanır. Eğer belediye hizmetleri istenilen seviyede değil ise Selçuklu semtinde yaşayan insanlar oyunu ona........

© Yeni Meram


Get it on Google Play