Hayat yolculuğumuzda, bedenimiz ve ruhumuz zaman zaman yorgunluğa ve hastalığa maruz kalabilir. İşte tam da bu noktada, “şifayı kapmak” deyimi bir umut ışığı gibi karşımıza çıkar. Özgünlerin şifa yolculuğu ise bize bu ışığa ulaşmak için ilham verir.

Doğanın kucağında temiz hava almak, yeşilliklere bakmak ve suyun sesini dinlemek ruhumuzu besler, stresi azaltır. Sanatın iyileştirici gücüyle duygularımızı ifade eder, iç dünyamızı keşfeder ve ruhumuzu şifalandırırız. Namaz, Kur’an, zikir ve tesbihatlar ile zihnimizi sakinleştirir, bedenimizle bağlantı kurar ve huzura kavuşuruz. Sevginin gücüyle sevdiklerimizle derin sohbetler yapar, kalbimizi açar ve ruhumuzu besleriz. Özgün bakış açımızla ise sorunlara farklı açılardan bakar, çözümler üretir ve kendi şifa yolumuzu çizeriz.

“Şifayı kapmak” ile ilgili yaptığım araştırmalarda pek çok bilgiye ulaştım. Eskiden insanlar grip olduklarında şifayı kaptık derlermiş. Çünkü bütün vücudun temizlendiğini ve manevi olarak da günahlardan arındığını söylüyor büyükler. Bu hafta ben de şifayı kapınca, bununla ilgili yazı yazmak istedim. İnsan hastalanınca yemeden içmeden kesiliyor çünkü Allah tarafından doyuruluyor. Farkında mısınız, insan daha bir masumlaşıyor, kılını bile kıpırdatamayınca, gücün kudretin Allah tarafından verildiğini ve aciz bir kul olduğunu anlıyorsun..

Unutmayın, şifa her yerdedir. Onu özgün bakış açınızla bulabilirsiniz. Kendinize iyi bakın ve şifanın ışığında özgürleşin!

**Bonus:**

* “Sağlıklıyken şifanın kıymetini bilmezsin.”

* “Derde deva doğada gizlidir.”

* “Sanat ruhun ilacıdır.”

* “Sevgi her derdin ilacıdır.”

Bu atasözleri ve deyimler de şifa yolculuğunuzda size rehberlik edebilir.

**Kendinize iyi bakın ve şifanın her zaman sizinle olsun!**

QOSHE - Şifanın Işığında Özgürleşmek .. - Medine Ekmekci
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Şifanın Işığında Özgürleşmek ..

16 0
14.02.2024

Hayat yolculuğumuzda, bedenimiz ve ruhumuz zaman zaman yorgunluğa ve hastalığa maruz kalabilir. İşte tam da bu noktada, “şifayı kapmak” deyimi bir umut ışığı gibi karşımıza çıkar. Özgünlerin şifa yolculuğu ise bize bu ışığa ulaşmak için ilham verir.

Doğanın kucağında temiz hava almak, yeşilliklere bakmak ve suyun sesini dinlemek ruhumuzu besler, stresi azaltır. Sanatın iyileştirici gücüyle duygularımızı ifade eder, iç dünyamızı keşfeder ve ruhumuzu şifalandırırız. Namaz, Kur’an, zikir ve tesbihatlar ile zihnimizi sakinleştirir, bedenimizle bağlantı kurar ve huzura kavuşuruz. Sevginin........

© Yeni Meram


Get it on Google Play