Yapay zekâ ile hakem atama programı, bir hakemi ligin ilk yarısında yönettiği bir maçın ikincisine atamıyor. Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde, TFF maç için Arda Kardeşler’i düşününce yapay zekâ engeli, manuel tayin ile çözüldü. Maç öncesi oyuncular arasında yaşanan olaylar, müsabakanın tansiyonunu daha da yükseltti. Karşılaşma; çok gergin bir havada, ilk 5 dakikada yapılan 5 faul ve bir sarı kartla başladı. Üstelik 2. dakikada hakem, Osayi-Samuel’in sarı kartını atladı. 12. dakikada Djiku’nun Torreira’ya yaptığı hareket sonrası sarı görmesi doğruydu. Kırmızı ağır olurdu. Samuel ve Barış Alper’e gösterilen kartlar da doğruydu. 17. dakikada Kerem Demirbay’ın sarı kartlık faulüne avantaj oynattı ama top oyun dışı olunca da sarı kartı vermeliydi.

Djiku’ya kırmızı yanlış

21. dakikada Djiku’nun ikinci sarı karttan kırmızı gördüğü pozisyon sadece faul olabilirdi. Pozisyonda kontrolsüz giriş de, umut vadeden atak da yoktu. İkinci sarı olduğu için VAR da karışamadı, kırmızı kart yanlış oldu. İlk yarı bitiminde, Mert Hakan ve Fenerbahçeli yönetici de kesinlikle sarı kart görmeliydi.
Fred’in orta sahadan attığı gol öncesine hakem düdüğünü çalmıştı. Faul tartışılır belki ama düdükle oyun durmuştu. Golün iptali doğru karar. Hakemin Batshuayi, Ziyech, Mert Hakan, Livakovic ve Berkan’a gösterdiği sarı kartlar doğru idi.
Fenerbahçe’nin galip gelmesine en çok sevinen kişi Arda Kardeşler olmalıdır. Aksi durumda maçın faturası Djiku’nun kırmızı kartından dolayı kendisine çıkardı.

QOSHE - Skor hakemi kurtardı! - Ali Kunak
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Skor hakemi kurtardı!

18 0
20.05.2024

Yapay zekâ ile hakem atama programı, bir hakemi ligin ilk yarısında yönettiği bir maçın ikincisine atamıyor. Hakem sıkıntısının had safhada olduğu şu dönemde, TFF maç için Arda Kardeşler’i düşününce yapay zekâ engeli, manuel tayin ile çözüldü. Maç öncesi oyuncular arasında yaşanan olaylar, müsabakanın tansiyonunu daha da yükseltti. Karşılaşma; çok gergin bir havada, ilk 5 dakikada yapılan 5 faul ve bir sarı kartla başladı. Üstelik 2. dakikada hakem, Osayi-Samuel’in sarı kartını atladı. 12. dakikada........

© Türkiye


Get it on Google Play