Fenerbahçe’de, teknik direktör İsmail Kartal oyuncu seçimini doğru yapınca, taşlar yerine oturdu ve rahat bir galibiyet geldi. Ne oldu sarı lacivertli takımda ? Bir kere Becao döndü, Çağlar ile uyum sağlandı. Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu klasik futbollarını sergileyerek, hem defansta hem de ofansta etkili oldular. Üstelik Osayi bir de gole imza attı. Ve en önemlisi Kartal, o Krunic ısrarından döndü, orta sahayı İsmail-Mert Hakan ikilisine teslim etti. Şu net olarak ortaya çıktı ki, Fred olmadığı zaman oynayacak isim Mert Hakan’dır. Krunic’in biraz daha takıma ısınması, biraz daha mücadeleci olması ve biraz daha sorumluluk alması gerekiyor.

Sarı lacivertli takımda Osayi’nin gelmesi ile birlikte Cengiz de rahatladı, o da akıl dolu bir gole imza attı. İlginçtir ki, Fenerbahçe’nin iki asisti soldan, golleri de sağdan geldi. Dzeko ve Tadic bilerek, görerek, arkadaşlarına “Al da at” dercesine paslar çıkarttılar.

Sanıyoruz bu maçtan sonra teknik direktör İsmail Kartal, hem ligde, hem de Konfederasyon Kupası maçlarında takımla artık fazla oynamayacaktır. Sağlam bir Fred bu takıma girecektir. Djiku, Çağlar ve Becao üçlüsünden ikisi form durumuna göre kadroda yerini alacaktır. Tabi bir de sakatlıktan çıktıktan sonra İrfan Can Kahveci, Cengiz ikilisinden biri tercih edilecektir.

Fenerbahçe’yi önümüzdeki haftalarda ligde ve Avrupa’da zor maçlar bekliyor. Eğer İsmail Kartal, anlamsız değişiklikler yapmazsa bu takım iş yapar. Yoksa sıkıntı yaşarlar.

QOSHE - Taşlar yerine oturunca - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Taşlar yerine oturunca

27 1
04.03.2024

Fenerbahçe’de, teknik direktör İsmail Kartal oyuncu seçimini doğru yapınca, taşlar yerine oturdu ve rahat bir galibiyet geldi. Ne oldu sarı lacivertli takımda ? Bir kere Becao döndü, Çağlar ile uyum sağlandı. Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu klasik futbollarını sergileyerek, hem defansta hem de ofansta etkili oldular. Üstelik Osayi bir de gole imza attı. Ve en önemlisi Kartal, o Krunic ısrarından döndü, orta sahayı İsmail-Mert Hakan ikilisine teslim etti. Şu net olarak ortaya çıktı ki, Fred........

© Türkgün


Get it on Google Play