Fenerbahçe ilk kez bir maça etkisiz, güçsüz, baskısız ve pozisyonsuz başladı. O istediği presi bir türlü yapamadı, defanstan ve orta sahadan olumlu paslar dağıtamadı. Dahası o etkili Mert-Cengiz ve Ferdi-Tadic ikilileri de ilk yarı boyunca organize olamadı. Üstelik çok da pozisyon verdi, ev sahibi Antalyaspor’a. İşte bu duruma yine Cengiz “Dur” dedi. Öyle bir gol attı ki, baktı, ölçtü biçti, herkesin orta beklediği anda topu filelere gönderdi. Tam bir “falso” dersi verdi, yıldız futbolcu.

Orta sahada sıkıntı var sarı lacivertli takımda. Krunic bir Fred değil. Defansa yapışıyor, ayağında top tutup, takımını rahatlatamıyor, tek pastan vaz geçmiyor, adam geçmiyor, hücuma yeterli katkıyı sağlayamıyor. Hal böyle olunca, orta sahada tüm yük İsmail’e kalıyor. Hem defansa koşturuyor genç futbolcu, hem de hücuma katkı sağlamaya çalışıyor.

Yıllarca stoper sıkıntısı çeken Fenerbahçe, görünen o ki, en rahat sezonunu geçirecek. Ayağının tozu ile ilk 11’de sahaya çıkan Çağlar, 40 yıllık Fenerbahçeli gibi oynadı. Partneri Djiku ile uyum içerisindeydi. Daha arkada Bonucci, Becao, Oosterwolde ve Serdar Aziz var. İsmail hocanın seçim konusunda işi gerçekten zor.

Kadro derinliği ve güçlü ayakları olan Fenerbahçe, son anlarda sıkıntı çekse de, Antalyaspor gibi önemli bir deplasmanı, hem Cengiz’in, hem de Batshuayi’nin mükemmel golleriyle geçti, liderlik koltuğunu geri aldı. Bazen iyi oynamasan bile 3 puanı cebine koymak şampiyonluk yolunda önemli bir adımdır.

QOSHE - Cengiz’den “falso” dersi - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cengiz’den “falso” dersi

11 1
05.02.2024

Fenerbahçe ilk kez bir maça etkisiz, güçsüz, baskısız ve pozisyonsuz başladı. O istediği presi bir türlü yapamadı, defanstan ve orta sahadan olumlu paslar dağıtamadı. Dahası o etkili Mert-Cengiz ve Ferdi-Tadic ikilileri de ilk yarı boyunca organize olamadı. Üstelik çok da pozisyon verdi, ev sahibi Antalyaspor’a. İşte bu duruma yine Cengiz “Dur” dedi. Öyle bir gol attı ki, baktı, ölçtü biçti, herkesin orta beklediği anda topu filelere gönderdi. Tam bir “falso” dersi verdi, yıldız........

© Türkgün


Get it on Google Play