Yani bu İsmail Kartal’ın stratejilerini anlamakta gerçekten zorlanıyoruz. Tarihinin en önemli maçlarından birine çıkıyorsun, Fred, İsmail Yüksek ve Ferdi Kadıoğlu yıldızları yanında oturtuyorsun ? Bu futbolcular sakatlıktan çıktıysa, hazır değillerse neden kadroya alıyorsun, sorunları yoksa neden oynatmıyorsun ? Bu sezonun en başarısız ikilisi Krunic-Zajc ile orta saha oluşturmanın anlamı ne ? İkisi de ne adam eksiltebiliyor, ne pas atabiliyor. Yaptıkları yan pas, geri pas.“Aman top benden gitsin” zihniyeti. Olympiakoslu futbolcular baktı ki, Fenerbahçe oyun kuramıyor, orta saha etkisiz, hiç kasmadılar kendilerini, ellerini kollarını sallaya sallaya golleri buldular, üstünlüğü ele geçirdiler.

İkinci yarıya da, sanki oyundan memnunmuş gibi, değişiklik yapmadan başladı İsmail Kartal. Krunic’in çıkarken arka arkaya kaybettiği toplar, pahalıya mal oldu sarı lacivertli takıma. 60’tan sonra beklenilen değişiklikleri yaptı, İsmail hoca, denge sağlandı, orta saha üstünlüğü ele geçti ve goller de arka arkaya geldi. Fenerbahçe ideal kadrosu ile bu maça başlasa, Yunan ekibini evinde alaşağı ederdi, bu kesin. Maç öncesi “Üç gün sonra lig maçı var” açıklaması, böylesine önemli bir maç için kabul edilemez. Tek farklı yenilgi de Karal’a yazar ! Bu kadro ligle de baş eder, Konferans Ligi’nde de sonuna kadar gider. Yeter ki, İsmail hoca “Taş” koymasın!

QOSHE - Bu yenilgi Kartal’a yazar - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu yenilgi Kartal’a yazar

16 1
13.04.2024

Yani bu İsmail Kartal’ın stratejilerini anlamakta gerçekten zorlanıyoruz. Tarihinin en önemli maçlarından birine çıkıyorsun, Fred, İsmail Yüksek ve Ferdi Kadıoğlu yıldızları yanında oturtuyorsun ? Bu futbolcular sakatlıktan çıktıysa, hazır değillerse neden kadroya alıyorsun, sorunları yoksa neden oynatmıyorsun ? Bu sezonun en başarısız ikilisi Krunic-Zajc ile orta saha oluşturmanın anlamı ne ? İkisi de ne adam eksiltebiliyor, ne pas atabiliyor.........

© Türkgün


Get it on Google Play