Kafa kafaya yarışan iki takım dan birinin bir gün önce galip gelmesi, diğerini strese sokuyor. Fenerbahçe’de dün hem futbolcular, hem de tribünler bu stresi yaşadı, Alanyaspor karşısında. Hızlı oynayıp, bir an önce golü bulma çabası futbolcuları hataya zorladı. Nitekim bu sezonun yıldız ismi Ferdi’nin bir anlık hatası konuk takıma golü getirdi. İlk yarının kalan bölümlerinde tek kale bir maç izledik. Ha, bir de sürekli yerde yatan Alanyasporlu futbolcuları. Usta ayaklar da gününde olmayınca bir türlü golü bulamadı Fenerbahçe, ilk yarıda.

İkinci yarı ile birlikte penaltı “ikramiyesi” vurdu, sarı lacivertli takıma. “İkramiye” diyoruz çünkü tartışılır bir karardı. Bu sezon penaltı istikrarını bir türlü yakalayamayan Tadic bu kez kaçırmadı, beraberliği getirdi. Tadic’ten sonra Dzeko da uzun süren gol hasretini sonlandırdı. Tabi golden önce İrfan Can Kahveci ve Mert’in katkılarını “es” geçmemek gerek. Fenerbahçe’de sahada sırıtan futbolcular da vardı. Mesela Krunic, yokluktan oynuyor. Nerede Fred, nerede Krunic ? Mesela Livakovic, o mesafeden, sert olmayan bir şutu nasıl yer onun gibi bir kaleci, onu da anlamadık. Djiku ve Çağlar da beklentilerden uzaktı. Hata yapmasına rağmen Ferdi ve Mert sahanın en iyileriydi. Bu iki futbolcuya Tadic, Dzeko, Szymanski ve sonradan oyuna giren İrfan Can’ı ekleyebiliriz.

Fenerbahçe şampiyonluk yarışında çok önemli bir kayıp yaşadı. Rakip Galatasaray sahasında üst üste 13 maç kazanırken, sarı lacivertliler evindeki bu kayıpları çok arayacaktır.

QOSHE - Bu kayıplar çok aranır - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu kayıplar çok aranır

9 1
13.02.2024

Kafa kafaya yarışan iki takım dan birinin bir gün önce galip gelmesi, diğerini strese sokuyor. Fenerbahçe’de dün hem futbolcular, hem de tribünler bu stresi yaşadı, Alanyaspor karşısında. Hızlı oynayıp, bir an önce golü bulma çabası futbolcuları hataya zorladı. Nitekim bu sezonun yıldız ismi Ferdi’nin bir anlık hatası konuk takıma golü getirdi. İlk yarının kalan bölümlerinde tek kale bir maç izledik. Ha, bir de sürekli yerde yatan Alanyasporlu futbolcuları. Usta ayaklar da gününde olmayınca bir........

© Türkgün


Get it on Google Play