Biri zirve mücadelesinde, diğeri sıkıntılı günler yaşıyor. Bir de maça Fenerbahçe istekli, arzulu, ilk haftalardaki gibi baskılı başlayınca gücü belli, bol hoca değişikliği yaşayan, kafası karışık Beşiktaşlı futbolcular teslimiyeti hemen kabul etti. Musrati’nin 25. dakikada kırmızı kart görmesi de, işin “tuzu-biberi” oldu. Eğer kalede Mert olmasa fark daha ilk yarıda açılabilirdi. İsmail Kartal’ın maça Batshuayi ile başlaması ve “Yorgun” Dzeko’yu kulübede oturtması, maçın kaderini de değiştirdi. Son anların golcüsü Batshuayi, bu kez kilidi açan adam oldu.

İkinci yarıya durgun başlayan ve Muleka’nın kafa vuruşunda, Livakovic’in mükemmel kurtarışı ile kendisine gelen Fenerbahçe, oyunun kontrolünü tamamen eline aldı. Birçok pozisyonda fantazi yapmaya kalktı, sarı lacivertliler. Ama en fantastik hareket İrfan Can Kahveci’den geldi. Sahanın en iyilerinden olan İrfan, mükemmel bir plase ile golü kaydetti. Rahatlayan, birçok pozisyonu harcayan Fenerbahçe’nin 10 kişi kalmış rakibinden gol yemesi, tribünleri şoka soksa da, skor değişmedi. Fenerbahçe’de sahanın en iyileri İrfan Can Kahveci, Ferdi, Osayi, Djiku ve çıkana kadar Batshuayi’yi sayabiliriz. Olumsuz tek isim ise sahada ne yaptığı belli olmayan, sürekli pas hatası yapan Krunic oldu. Beşiktaş’ta ise Necip’in mücadelesini ayrı yere koymak gerek. Ayakta kalan tek isimdi, kaptan.

Bu sonuçla Fenerbahçe, derbi engelini de aşarak, şampiyonluk yarışını sürdürdü. Bundan sonra her maçı kazanmak, Galatasaray’ı deplasmanda yenmek ve rakibinin puan kaybetmesini beklemekten başka çaresi yok, sarı lacivertlilerin. Kalan haftalar neyi gösterir, hep birlikte izleyeceğiz.

QOSHE - Batshuayi bu kez kilidi açtı - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Batshuayi bu kez kilidi açtı

9 1
29.04.2024

Biri zirve mücadelesinde, diğeri sıkıntılı günler yaşıyor. Bir de maça Fenerbahçe istekli, arzulu, ilk haftalardaki gibi baskılı başlayınca gücü belli, bol hoca değişikliği yaşayan, kafası karışık Beşiktaşlı futbolcular teslimiyeti hemen kabul etti. Musrati’nin 25. dakikada kırmızı kart görmesi de, işin “tuzu-biberi” oldu. Eğer kalede Mert olmasa fark daha ilk yarıda açılabilirdi. İsmail Kartal’ın maça Batshuayi ile başlaması ve “Yorgun” Dzeko’yu kulübede oturtması, maçın kaderini de değiştirdi. Son anların golcüsü Batshuayi,........

© Türkgün


Get it on Google Play