Avrupa Ligi’nde finale kadar gitmeyi planlayan Galatasaray, bu yoldaki ilk adımını Sparta Prag maçıyla attı. Hedefi büyük sarı kırmızılılar, karşısında doğru baskı yapan bir takımla karşılaştı. 3’lü savunma, 3’lü forvet oynayan Çekya temsilcisini çözemedi. Top çıkartmakta sıkıntı yaşadı. Orta sahada etkisiz kaldı. Rakibin savunma arkasına paslarını engelleyemedi. Kaptırdığı topu geri alamayınca, çözümü daha çok Barış’ın kanadına attığı uzun paslarda aradı. Top gelmediği için orta alana kadar çıkmak zorunda kalan Icardi’nin dağıttığı paslarla, hücum etkinliğini yavaş yavaş kazandı. Arjantinli’nin boşluğa bıraktığı topla soldan ceza alanına kadar giren Demirbay, çok akıllı bir vuruşla Galatasaray’ı öne geçirdi.

Kaleyi bulan ilk şutu gol olduktan sonra ikinciyi isteyen sarı kırmızılılar, Bayern Münih’i bile hapseden kendi klasiği önde baskıyı başaramadı. Oyununu kabul ettiremediği rakibinin pozisyona girmesini de engelleyemedi. Ancak, Muslera ‘güven’ olarak yine sahnedeydi.

İkinci yarının hemen başında gelen konuk golü, oyuna heyecan kattı. Sonrasında daha hızlı oynayan Galatasaray golü buldu. Ancak hemen ardından Nelson’un atılması, konuğun skoru eşitlemesi Galatasaray’ın sıkıntısını arttırdı.

Ligdeki Fenerbahçe ile girdiği yarışa fazla adanıp, Avrupa’yı unutan Galatasaray, zorlandığı maçı Icardi ile kazanarak, rövanşa umut taşıdı.

QOSHE - Avrupa’yı unutunca skor zorla geldi - Tayfun Özsoy
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Avrupa’yı unutunca skor zorla geldi

18 6
17.02.2024

Avrupa Ligi’nde finale kadar gitmeyi planlayan Galatasaray, bu yoldaki ilk adımını Sparta Prag maçıyla attı. Hedefi büyük sarı kırmızılılar, karşısında doğru baskı yapan bir takımla karşılaştı. 3’lü savunma, 3’lü forvet oynayan Çekya temsilcisini çözemedi. Top çıkartmakta sıkıntı yaşadı. Orta sahada etkisiz kaldı. Rakibin savunma arkasına paslarını engelleyemedi. Kaptırdığı topu geri alamayınca, çözümü daha çok Barış’ın kanadına attığı uzun........

© Türkgün


Get it on Google Play