Dört hafta üst üste yenilginin, tribünlerde kendisini terk eden taraftarının yarattığı olumsuzluktan çıkmak isteyen Trabzonspor, Atakaş Hatayspor karşısına çok sert ve istekli başladı. Ara transferde tek isim alarak, Afrika Kupası’nın bitmesine dua eden bordo mavililer, sağlı sollu bek çıkışlarıyla rakip alanda etkili oldu. Birbiri ardına girdikleri pozisyonların sonuçlanmaması beceri noksanlığıydı. İlk kez ’10 numara’ giyen Trezegeut’in direğe takılması şanssızlıktı. Sonuçsuz kalsa da etkili oynayan, futbol adına artı değerli işler yapan Karadeniz ekibi, kazanma iddiasını ortaya koydu.

Son iki maçını kazanarak toparlanma sürecine giren Atakaş Hatayspor, ev sahibinin baskın oyunu karşısında kendini göstermekte zorlandı. Oyuna çıkamadığı gibi, savunma zorluğu da yaşadı. Şansı, ilk yarının golsüz sona ermesiydi.

İkinci yarıya da Trabzonspor etkin başladı. Bu etkinliğin tek transfer Meunier’in, Trezeguet’in kafasına işaretlediği topla gole dönüşmesi bordo mavilileri rahatlattı.

Golden hemen sonra yaşanan pozisyonlarda Erce yine başroldeki yerini koruyarak takımını oyunda tuttu. 7 kurtarış yapan kalecisi ile ayakta duran konuk takım, oyuncu değişiklikleri öne çıkmayı hedefledi. Bu çıkışlar sırasında orta sahada az adamla yakalandı.

Bardhi, tek başına ceza yayına kadar taşıyıp golü buldu. Tek transferinin katkısıyla hem ligde hem kupada galibiyete ulaşan Trabzonspor, özellikle Onuachu’nun katılımı ile Meunier’den çok daha fazla yararlanacak gibi göründü.

QOSHE - Tek transferle iki galibiyet - Ali Kunak
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tek transferle iki galibiyet

14 1
14.02.2024

Dört hafta üst üste yenilginin, tribünlerde kendisini terk eden taraftarının yarattığı olumsuzluktan çıkmak isteyen Trabzonspor, Atakaş Hatayspor karşısına çok sert ve istekli başladı. Ara transferde tek isim alarak, Afrika Kupası’nın bitmesine dua eden bordo mavililer, sağlı sollu bek çıkışlarıyla rakip alanda etkili oldu. Birbiri ardına girdikleri pozisyonların sonuçlanmaması beceri noksanlığıydı. İlk kez ’10 numara’ giyen Trezegeut’in direğe takılması şanssızlıktı. Sonuçsuz kalsa da........

© Türkgün


Get it on Google Play