Ani jedna ministerka sa nemôže nechať učičíkať. O Dolinkovej sa šepká, že premiér jej dal ultimátum do konca mesiaca. Ako aj teraz potvrdila, dovtedy príde s plánom na výstavbu najväčšej a najmodernejšej nemocnice v Bratislave. S ministerkou sa vlečú aj staré problémy zadlženosti nemocníc, ich rekonštrukcií, optimalizácie siete, ale aj nedostatok lekárov a sestier či financovanie zdravotníctva.

Hoci ministerka všetky problémy iba zdedila, za pol roka sa od nej očakával energickejší prístup. Ako by sa v rezorte trochu strácala. Je komplikovaný, s mnohými protichodnými (ekonomickými) záujmami, to vieme, no preto je na mieste otázka, či v koalícii nie sú po ruke súcejší adepti na manažovanie.

To ministerka Šimkovičová nezdedila zložitý rezort, no na rozdiel od Dolinkovej srší aktivitou a pustila sa do odvážnych reforiem (RTVS, FPU). Tie popudzujú časť odbornej i laickej verejnosti. Hoci koalícii to neprekáža, pretože nejde o jej sympatizantov – naopak, tí zmeny vítajú – „vyrábanie problémov“ nie je dobrou vizitkou pre žiadneho ministra. A dlhodobo vydržať s takouto nálepkou na stoličke ministra nie je med lízať, ani žiaduce – rezort kultúry za tie komplikácie nestojí.

Hlas i SNS si zatiaľ navzájom ministerky podporujú, otázka je dokedy. Hlas mal problémy so zmenami v RTVS i FPU. Zmier nakoniec nastal a po peripetiách niekoľkokrát odložené hlasovanie o FPU i RTVS sa uskutoční v piatok. Dankovci by zase určite nemali problém nájsť nejakú tú smietku na ministerke zdravotníctva, je ich dosť. No kým obom kryje chrbát premiér, môžu pokojne spávať. Len dokedy.

QOSHE - Dokedy môžu ministerky pokojne spávať? - Igor Daniš
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dokedy môžu ministerky pokojne spávať?

69 0
14.05.2024

Ani jedna ministerka sa nemôže nechať učičíkať. O Dolinkovej sa šepká, že premiér jej dal ultimátum do konca mesiaca. Ako aj teraz potvrdila, dovtedy príde s plánom na výstavbu najväčšej a najmodernejšej nemocnice v Bratislave. S ministerkou sa vlečú aj staré problémy zadlženosti nemocníc, ich rekonštrukcií, optimalizácie siete, ale aj nedostatok lekárov a sestier či financovanie........

© Pravda.sk


Get it on Google Play