Türkiye başta PKK olmak üzere üç dört tane terör örgütü ile mücadele ediyor. PKK kırk yıldır ülkemizin başına bela oldu. Yaklaşık kırk bin şehidimiz var. Bu örgüt ile mücadelede ülkemize bazı hesaplamalara göre trilyonlarca dolar harcattı. Peki, bu örgüt ne istiyor? Ülkemizi bölmek… Arkasında kim kimler var? Başta ABD, Avrupa, Rusya ve İran… ABD açıkça para, silah ve son zamanlarda da insan kaynağı desteği veriyor. Bunu da saklı gizli yapmıyor. Göstere göstere yapıyor. PKK militanları ile ortak askeri tatbikatlar icra ediyor. Helikopter, İHA, SİHA vs. verdiği biliniyor. Kafirin müttefiki biz değil de PKK… Bahanesi de DAİŞ ile mücadele edecekmiş. Oysa biliniyor ki DAİŞ örgütünü kuran da yöneten de yine ABD… ABD eski başkanı Trump bunu açıkladı. Kaldı ki DAİŞ ile en ciddi mücadeleyi de yine ülkemiz verdi. DAİŞ’i ABD kurdu da PKK’yı kim kurdu? Yine ABD… 70 yıldır Dünya’nın başına bela olan bu terör devleti… Gayesi Arz-ı Mevudu kurmak… Yani Büyük İsrail’i… Şu anda bu hayalin arkasındaki en büyük güç ABD’dir. Kırk yıl önce başta bu hayal ve Büyük Ermenistan’ı kurmak için PKK kurulmuştur. Kuruluşunda maalesef bizim de desteğimiz olmuştur. Abdullah Öcalan, anne ve baba tarafından katıksız Ermeni olan bir kişidir. 1915 tehcirinde annesi ve babası henüz çocuk iken yetim kalmışlar, annesi bir Türk babası da bir Kürt aile yanında evlatlık olarak büyümüş ve bu ikisi evlenmişlerdir. Bu evlilikten doğan Apo, bir kelime Kürtçe bilmemekte ve bir damlada Kürt kanı taşımamaktadır. Halis muhlis Ermenidir. Kürtlükle alakası yoktur. Ankara Tapu ve Kadastro Meslek lisesini bitirir. Sonrasında da Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinde okur.
Bu arada Milli İstihbarat Teşkilatında çalışmaya başlar. O zamanlarda bir MİT mensubu olan Necati Yıldırım’ın kızı Kesire Öcalan ile evlenir. Devrin Türk hükümetine CİA ajanları: ‘Siz Doğu’da toprak reformu yapacaksınız, toprak ağalarını buna razı edemezseniz, bir örgüt kurup size yardımcı olalım.’ deyip ikna ederler. Bu MİT’te çalışırken Ermeni kökenli olduğu için bunu bulurlar ve Apo’ya PKK‘yı kurdurturlar. PKK’yı kuranların ikisi hariç hepsi Ermeni kökenlidir. Maalesef bile bile lades olurlar. Kaldı ki PKK’nın kurulduğu zamanda ülkemizde çok terör hareketleri olduğu için ve siyasal anlamda da karışıklık bulunduğu için hükümetlerin yapacağı bir şey olmayabilirdi. Örgüt ağaları sindirdi ama sonra direk devleti hedefe aldı. İlk devlete karşı kalkışmasını 1984 yılında yaptı. Daha sonra da Suriye’de Beka vadisine yerleştirildi. Orada ana karargahını kurdu ve 1999 yılına kadar buradan yönetildi. 1999 yılında Apo yakalandıktan sonra Türkiye’nin baskısı ile Suriye örgütü ülkesinden kovdu. O da Kuzey Irak’ta Kandil dağına yerleşti. Mücadelede devletimiz bu konuda bir hata da 1991 yılında yaptı. Maalesef Erdal İnönü liderliğindeki Sosyal Demokrat Parti örgütün siyasi uzantılarını TBMM’ye soktu. Mücadele hem askeri hem de siyasal anlamda devam ediyor. Siyasi mücadele ülkemize daha çok zarar vermiştir. Halkın bir bölümünü siyasi olarak bölmüştür. Daha sonra çeşitli isimler altında varlığını sürdüren bu siyasi uzantılar, CHP’yi dönüştürüp kendisine benzetti. Şimdi cephe daha genişledi ve çetinleşti. İnşaAllah CHP seçmenine Allah gerçekleri görme basireti verir.

QOSHE - PKK’NIN KURULUŞU VE SİYASİLEŞMESİ .. - Mustafa Kaplan
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

PKK’NIN KURULUŞU VE SİYASİLEŞMESİ ..

27 0
28.12.2023

Türkiye başta PKK olmak üzere üç dört tane terör örgütü ile mücadele ediyor. PKK kırk yıldır ülkemizin başına bela oldu. Yaklaşık kırk bin şehidimiz var. Bu örgüt ile mücadelede ülkemize bazı hesaplamalara göre trilyonlarca dolar harcattı. Peki, bu örgüt ne istiyor? Ülkemizi bölmek… Arkasında kim kimler var? Başta ABD, Avrupa, Rusya ve İran… ABD açıkça para, silah ve son zamanlarda da insan kaynağı desteği veriyor. Bunu da saklı gizli yapmıyor. Göstere göstere yapıyor. PKK militanları ile ortak askeri tatbikatlar icra ediyor. Helikopter, İHA, SİHA vs. verdiği biliniyor. Kafirin müttefiki biz değil de PKK… Bahanesi de DAİŞ ile mücadele edecekmiş. Oysa biliniyor ki DAİŞ örgütünü kuran da yöneten de yine ABD… ABD eski başkanı Trump bunu açıkladı. Kaldı ki DAİŞ ile en ciddi mücadeleyi de yine ülkemiz verdi. DAİŞ’i ABD kurdu da PKK’yı kim kurdu? Yine ABD… 70 yıldır Dünya’nın başına bela olan bu terör devleti… Gayesi Arz-ı Mevudu kurmak… Yani Büyük İsrail’i… Şu anda bu hayalin arkasındaki en büyük güç ABD’dir. Kırk yıl önce başta bu hayal ve Büyük........

© Yeni Meram


Get it on Google Play