Rakip takımın teknik direktörü Hakan Keleş, evindeki 25 maçının 23’ünü kazanan, 2’sinde de berabere kalan Galatasaray’ı sahasında yenen son hoca. O zaman Giresunspor başında olan 51 yaşındaki teknik adam, bu kez Tümosan Konyaspor ile çıktı RAMS Park’a. 10’uncu hafta aldığı takımı toparlamaya çalışan Hakan Keleş, “Kesinlikle durdur! Olur da bir atarsak 3, olmazsa da 1 puan iyidir” taktiğini uygulattı. Oyunun duraklamalarını çok iyi kullandı. Temponun yükselmesine izin vermedi. Maç öncesinde yönetim kararı ile 18 yaşındaki kaleci Deniz Ertaş ile başlamak zorunda kalmasına karşın planını kusursuz uygulattı.

Ve bu planın gerçekleşmesinde ev sahibi Galatasaray’ın katkısı büyüktü.

Eksikler nedeniyle farklı isimleri, farklı bölgelerde görevlendiren teknik direktör Okan Buruk, oyuncularının rakip markajına girmesini engelleyemedi. Takım orta sahada top çevirdi. Boşluğa kaçan oyunculara zamanında pas atılamadı. Olası top gelecek umuduyla boş koşu yapan oyuncular da savunma kalabalığına girip hareketsiz kalınca oyun kilitlendi.

İkinci yarıya biraz daha canlı başladı ev sahibi. Her topa büyük hırsla vuran Kerem Aktürkoğlu’nun dağlara-taşlara gönderdiği top ile oyun biraz olsun ısındı. Ceza alanı dışından şut girişimleri, daha hızlı öne paslaşmalar tempoyu artırdı

. Yine de bu süreçte öne çıkan konuğa Muslera direnç göstermeseydi, Hakan Keleşli tarih yinelenecekti.

Ve tüm takımın öne çıktığı duran top pozisyonunda, maça özel saç yaptıran Abdülkerim’in eski takımına attığı gol kilidi açtı.

Sonrasında oyunu soğutup bitirmeye çalışma işi ev sahibine geçti. Olursa bir tane daha, olmazsa da yeter taktiği ile…

QOSHE - Oyuncu mu oyun mu eksik? - Tayfun Özsoy
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Oyuncu mu oyun mu eksik?

4 1
08.01.2024

Rakip takımın teknik direktörü Hakan Keleş, evindeki 25 maçının 23’ünü kazanan, 2’sinde de berabere kalan Galatasaray’ı sahasında yenen son hoca. O zaman Giresunspor başında olan 51 yaşındaki teknik adam, bu kez Tümosan Konyaspor ile çıktı RAMS Park’a. 10’uncu hafta aldığı takımı toparlamaya çalışan Hakan Keleş, “Kesinlikle durdur! Olur da bir atarsak 3, olmazsa da 1 puan iyidir” taktiğini uygulattı. Oyunun duraklamalarını çok iyi kullandı. Temponun yükselmesine izin vermedi. Maç öncesinde yönetim kararı ile 18 yaşındaki kaleci Deniz Ertaş ile........

© Türkgün


Get it on Google Play