Her yıl ramazan geldiğinde başlıyor. Bütün kanallarda bütün mecralarda gösteriliyor. Kimseden bir ses seda çıkmıyor. Devlet bir inceleme bir yaptırım uygulamıyor. Hükümet zaten çanak tutuyor. Partilerden karşı çıkış gelmiyor. Yerli ve milliciler hiç görmüyor, tepki göstermiyor. Bir konu olsa da eylem yapsak diyen grupların hiç umurunda değil. En önemlisi de Müslümanlar tepki göstermiyor. Başta Müslümanların tepki göstermesi gerek. Nedir bu?

Ramazanın olmazsa olmazıymış gibi iftarda kola içilmesi şeklinde yapılan kola reklâmları. Yine ramazanın olmazsa olmazıymış gibi gösterilen banka reklâmları. İftarda kola içilmezse sanki oruç olmazmış gibi veriliyor. Ramazanda kredi alınmazsa ramazan olmazmış gibi banka reklâmları yapılıyor. Bu reklâmlar bilinçli yapılıyor, bilinçli bir şekilde ramazanda veriliyor. Amaçları sadece ürün satmak değil, daha ötesi var. Asıl amaç odur. Müslümanların kutsallık algısına İslam’la taban tabana zıt olan şeyler sokarak kutsalı aşındırmaktır amaç. Reklâm deyip geçmeyelim, kolasız iftar olmaz algısı günümüzde yaygınlaşmış durumda. Kolayı iftarda içmeyi bırakalım Müslümanlar hiçbir zaman içmemelidir. Kola ile iftarın uzaktan yakından bir anlam ilişkisi bir kutsallık bağı bir kültür bağı yani kısacası herhangi bir bağı, ilgisi ve ilişkisi yoktur. İftar yapan kişi kolanın yabancısıdır, kola içen kişi iftarın yabancısıdır. İlliyet bağı olmayan iki simgeyi sanki illiyet bağı varmış gibi gözümüze sokarcasına özellikle ramazanda vermeleri, sizin kutsallarınıza saygımız yoktur ana fikrinin sonucudur. Müslümanların kutsallarını hafife almanın ekrancası. Herhangi bir şekilde aşındırılamayacak değerleri aşındırmaktır. Müslümanların katilinin sopasını Müslümanların gözüne sokuyorlar hem de ramazanda. Üstelik her ramazanda bunu yapıyorlar.

Kola ile iftarın yani Müslümanların/Müslümanlığın herhangi bir anlam bağı yok dedik ya kolanın sahipleri o anlam bağını oluşturmaya çalışıyor. Nasıl mı? Kola, dünyanın en büyük terör devleti ve dünyadaki bütün terör örgütlerini kuran ve finansını sağlayan ABD’nin en büyük finans kaynağıdır. İçilen her kola ABD’nin dünyanın çeşitli yerlerinde mazlum ve Müslüman halkları öldürmesine para kaynağı sağlıyor. Kolanın ABD’ye sağladığı para ve finans kaynağını çeksek ABD’nin ‘süper güç’ olma gücü yarı yarıya düşer. Dünyadaki sadece İslam ülkeleri yani Müslümanlar kola almasa ABD batmanın eşiğine gelir. İslam ülkeleri yöneticileri bilinçli olsa kolayı kendi ülkelerine sokmayarak ABD’ye diz çöktürebilir. Bilmeyenler için söyleyelim kola ABD’nin tekelindedir. Hangi isim altında olursa olsun, hangi ülke üretiyor olursa olsun kola ABD’nin. ABD, kola tekelini hiçbir ülkeyle paylaşmıyor paylaşmaya dahi yanaşmıyor. Farklı isim altında farklı ülkelerde üretilen kolanın o ülkenin olduğunu sanmak ya bilinçsizlik ya da kendini kandırmaktır. ABD kafasıyla düşünenler ülkemizde ramazanda bilerek kola reklâmları yapıyor. Senin (Müslümanların) katilinin sopasını sana (Müslümanlara) sevdireceğiz reklâmları. Bu amaçla bağ kurmaya çalışıyorlar. İftarla kola birbirine zıt anlamda olduğu halde ısrarla ramazanda kola reklâmları yapılıyor.

Gelelim banka reklâmlarına; ramazanda faiz öneriyor Müslümanlara banka reklâmları. Banka ile Müslümanlık taban tabana zıt olduğu halde ramazanda banka reklâmları ramazanla ilişkili olarak veriliyor. Oruç tutan Müslümanlar faiz yiyecek yani, adamların istediği bu. Banka reklâmlarında kutsalı aşındırma değil direkt kutsalı ortadan kaldırma var. Müslümanların oruç ibadetini faiz yiyerek yapmasını önererek direkt kutsalı imha etme amacı güdüyor banka reklâmları. Sadece oruç ibadetini ortadan kaldırmıyor din algısını ortadan kaldırdığı için kutsalı imha ediyor diyoruz. Bütünün içindeki bir şube değil onların uğraştığı, bütünü tamamen ortadan kaldırmaktır amaçları. Bankacılık sistemi de ABD’ye hizmet ediyor. İslam ülkeleri sistemden çıksa ABD’ye çok büyük finansal zarar verirler. Nerede o bilinçteki İslam ülkesi yöneticisi! Hepsi kukla maalesef.

Şimdi reklâmlara geçebilirsiniz içiniz kaldırıyorsa!

QOSHE - Katilin sopası - Cafer Keklikçi
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Katilin sopası

7 14
16.03.2024

Her yıl ramazan geldiğinde başlıyor. Bütün kanallarda bütün mecralarda gösteriliyor. Kimseden bir ses seda çıkmıyor. Devlet bir inceleme bir yaptırım uygulamıyor. Hükümet zaten çanak tutuyor. Partilerden karşı çıkış gelmiyor. Yerli ve milliciler hiç görmüyor, tepki göstermiyor. Bir konu olsa da eylem yapsak diyen grupların hiç umurunda değil. En önemlisi de Müslümanlar tepki göstermiyor. Başta Müslümanların tepki göstermesi gerek. Nedir bu?

Ramazanın olmazsa olmazıymış gibi iftarda kola içilmesi şeklinde yapılan kola reklâmları. Yine ramazanın olmazsa olmazıymış gibi gösterilen banka reklâmları. İftarda kola içilmezse sanki oruç olmazmış gibi veriliyor. Ramazanda kredi alınmazsa ramazan olmazmış gibi banka reklâmları yapılıyor. Bu reklâmlar bilinçli yapılıyor, bilinçli bir şekilde ramazanda veriliyor. Amaçları sadece ürün satmak değil, daha ötesi var. Asıl amaç odur. Müslümanların kutsallık algısına İslam’la taban tabana zıt olan şeyler sokarak kutsalı aşındırmaktır amaç. Reklâm deyip geçmeyelim, kolasız iftar olmaz algısı günümüzde yaygınlaşmış durumda. Kolayı iftarda içmeyi bırakalım Müslümanlar hiçbir zaman içmemelidir. Kola ile iftarın uzaktan yakından bir anlam ilişkisi bir kutsallık bağı bir kültür bağı yani kısacası herhangi bir bağı, ilgisi ve ilişkisi yoktur. İftar yapan kişi kolanın yabancısıdır, kola içen kişi........

© Milli Gazete


Get it on Google Play