Fenerbahçe golü erken bulmasına rağmen ilk kez bu kadar ağır, ilk kez bu kadar isteksiz bir maç oynadı dün. Saman alevi gibiydi, sarı lacivertliler. Belli bölümlerde oyun üstünlüğünü eline aldı, belli bölümlerde de rakibinin baskısına boyun eğdi. Önceki maçlara göre gole aç görünmediler. Ne zaman ki, Samsunspor golü attı, kendine geldi, Fenerbahçe. Yapılan üç değişiklikle Samsunspor’u alanına hapsetti. Arka arkaya pozisyonlar buldu ama kapandı Karadeniz ekibi, fırsat vermedi rakibine. Ne Cengiz, ne Batshuayi, ne de çabukluğuna ve çalımlarına güvenilen Emre Mor ile King çare olamadı. Son haftaların etkisiz ismi İsmail orta sahada başarılı işlere imza atarken, Fred sakatlığından dolayı beklenen performansından uzak kaldı. Bonucci için söylenecek bir şey yok. Tam bir görev adamı ve geriden topları çok iyi kullanıyor. Ama yeni transfer Krunic’in maçın uzatma dakikalarında yakaladığı fırsatı kaçırması taraftarları hayal kırıklığına uğrattı.

Dün gördük ki, Fenerbahçe’ye karşı iyi kapanan, doğru adam paylaşımı yapan takımlar başarılı oluyor. Bir de cılız ataklarda veya duran topta gol bulunca puanı alıp gidiyorlar. İsmail hocanın bu duruma çare bulması, ya da oyuncu değişikliklerinde biraz daha erken davranması gerekiyor. Hücumu seven, taraftarlarının desteğini alan bir takımın evinde çift forvet oynaması daha doğru olur diye düşünüyoruz.

Büyük bir avantajı kaçırdı dün sarı lacivertliler. Kadıköy’de kaybedilen bu iki puanı, ezeli rakipleri ile kıran kırana çekiştikleri sezonda çok ararlar.

QOSHE - İsmail hoca çare bulamadı - Uğur Tenekecioğlu
menu_open
Columnists Actual . Favourites . Archive
We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İsmail hoca çare bulamadı

9 16
23.01.2024

Fenerbahçe golü erken bulmasına rağmen ilk kez bu kadar ağır, ilk kez bu kadar isteksiz bir maç oynadı dün. Saman alevi gibiydi, sarı lacivertliler. Belli bölümlerde oyun üstünlüğünü eline aldı, belli bölümlerde de rakibinin baskısına boyun eğdi. Önceki maçlara göre gole aç görünmediler. Ne zaman ki, Samsunspor golü attı, kendine geldi, Fenerbahçe. Yapılan üç değişiklikle Samsunspor’u alanına hapsetti. Arka arkaya pozisyonlar buldu ama kapandı Karadeniz ekibi, fırsat vermedi rakibine. Ne Cengiz, ne........

© Türkgün


Get it on Google Play