We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İftiranın dozunu arttırdılar

6 20 20
12.07.2018

Kur’ân tefsiri olan Risale-i Nur’un bu millete ve bir bütün olarak insanlığa yaptığı hizmeti inkâr etmek mümkün değil. İman kurtarma seferberliği başlatan Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri uzun ve bereketli ömrünü bu uğurda feda etmiştir. Vefatından sonra da aynı hizmeti Risale-i Nur Külliyatı yapmaya devam ediyor.

Ancak “Mühim ve büyük bir umur-u hayriyenin çok muzır mânileri olur. Şeytanlar o hizmetin hâdimleriyle çok uğraşır” (Lem’alar, Yirmi Birinci Lem’a) tesbiti gereği, hayattayken Bediüzzaman’la, vefatından sonra da Risale-i Nur eserleri ve onun hadimleriyle uğraşanlar olmuş ve oluyor.

Hem de iftira atanlar her geçen yıl ya da gün iftira dozunu arttırmanın peşinde. Fakat şunu unutmamak lâzım ki en büyük müfterilerin başaramadığı ‘çamur atma yarışı’nı günümüz müfterilerinin başarması mümkün değildir.

Slogan attığımız ya da propaganda yaptığımız düşünülmesin. Şundan eminiz ki, Risale-i Nur telif edildiği günden bu yana meydandadır. Hem dostları, hem de muarızları bu eserleri en ince ayrıntısına kadar okumuş, incelemiş ve değerlendirmiştir. Dostları istifade etmiş, muarızları ise yanlış aramaya çalışmış. Bunca yıl geçtiği........

© Yeni Asya