We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Mor Gece Sayıklamaları

6 0 0
05.03.2021

Hadi bakalım uyku vakti yaklaşıyor; çişimizi yapıp, dişimizi fırçalayalım. O ikinizin çişi değil. Çocuğum çişini yap, dişini fırçala. Neden sürekli çişim gelmediği halde çişimi yapıyorum. Yatmadan önce yap, dışarı çıkmadan önce yap, burada yap, bak orada gelir, burada olmaz… Buna tedbir tuvaleti denir, biz kadınlar için çok önemli, her yerde çişimizi yapamayız. Bak bu hepimizin çişi fındığım, annenin sözünü dinle. Bunun daha regl olması, orgazm olması, doğum yapması var. Ya da olamaması, yapamaması var. Yoktan var etmesi, olmayacak olanı oldurması, duyulmayacak olanı duyurması var. Kadınlara kulak ver fındığım, öğrenecek çok şeyin var.

Gece korsan küpelerini takmış, peşimizde soluk veriyor. Masallara düş fındığım, ılık süt gibi doğurgan masallara… Gece seni bulamasın.

Biz bu vakitler yalnızız. Kapıların aralığında, duvarların ardında, yorganların arasında, adamların altında çok yalnızız. Kaç fındığım, seni savunmasız, bir başına, korkular içinde bırakan hayattan. Süpürgeleriyle seni masallara kaçıran cadıların, dallarıyla seni saklayan ağaçların, konuşan ırmakların ve ölümsüz kuşların yanına gel.

Hadi bakalım uyku vakti geldi, anneler bir kahve koysun fincanlara. Hepimiz anne........

© Zıtlar Mecmuası


Get it on Google Play