We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

DR. AKİF AKALIN YAZDI- ”NE PAHASINA OLURSA OLSUN” İNADININ BEDELİ SEVDİKLERİMİZİN YAŞAMIYMIŞ

1 0 0
26.09.2021

Pahası, sevdiklerimizin yaşamıymış

“Her ne pahasına olursa olsun”! “Ne olursa olsun”! “Amasız, fakatsız…”.

Pandeminin başından beri ne çok duyduk bu gösterişli, heyecan verici “hamasi” deyişleri. Kulağa ne kadar yiğitçe geliyor değil mi?

Fakat söz konusu “pahanın”, “amanın ve fakatın” sevdiklerimizin yaşamı olduğunu gördük. “Her ne pahasına” derken aslında “sevdiklerinizin yaşamı pahasına” diyorlardı.

Gerçi bugüne dek 63 bin sevdiğimizi yitirmemize rağmen bu gerçekleri hala görmemekte, anlamamakta inat edenlerin sayısı hiç de az değil.

HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN ÇARKLAR DÖNMELİ

Geçen yıl “her ne pahasına olursa olsun çarklar dönmeli” diyen koroyu anımsıyor musunuz? Hani şu 15 günlük kapanma tedbirinin virüsten daha zararlı olduğunu savunanlar korosu.

Sermayenin çarklarının (artık değer üretiminin) kesintiye uğramasına karşı çıkmaları anlaşılır bir şey. Fakat korodaki sendikacılara, kendilerine “solcu”, “sosyalist” diyenlere ne demeli?

Oysa 15 gün, bilemediniz 1 ay çarklar durdurulabilseydi, yitirdiğimiz 63 bin canımızın çok büyük bir bölümü bugün aramızda olacaklardı.

Aslında başta hükumet, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’nın Bilim Kurulu olmak üzere herkes, salgının kontrol altına alınabilmesi için virüsün toplum içinde dolaşımını durdurmak gerektiğini çok iyi biliyordu.

Hatırlayın, her gün “evde kal” çağrısı yapılıyordu. Gerçekten de salgını kontrol altına almanın tek yolu evde kalmaktı. Fakat insanlar keyfinden mi sokağa çıkıyor?........

© Yurtseverlik


Get it on Google Play